۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
فرهادی خبر داد؛

بازنگری بیش از۸۳۰ رشته تحصیلی در راستای آمایش آموزش عالی

وزیر علوم از بازنگری بیش از ۸۳۰ رشته تحصیلی در راستای اجرای طرح آمایش آموزش عالی خبر داد و گفت: سطح بندی اولیه دانشگاه‌ها انجام شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی از تلاش‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای اجرای طرح آمایش آموزش عالی گفت و اظهار کرد: طرح آمایش آموزش عالی دارای ۱۰ بند است که به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز رسیده از این رو در برای اجرای آن  منطقه بندی آموزش عالی انجام شده و خوشبختانه انجام امور نیز به مناطق واگذار شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در سیاست‌ها و ضوابط اجرایی طرح آمایش آموزش عالی به موضوع آموزش‌های مهارتی توجه ویژه شده است، تصریح کرد: در این راستا و به منظور تقویت آموزش‌های مهارتی اقدامات خوبی در حال برنامه ریزی و طراحی است.

وی ادامه داد: خوشبختانه هم اکنون در راستای اجرای طرح آمایش آموزش عالی سطح بندی اولیه دانشگاه‌ها انجام شده و این امر در سال جاری تکمیل و جامع خواهد شد.

فرهادی اظهار کرد: مطالعات به منظور اینکه دانشگاه‌ها در مناطق دهگانه بتوانند یک دانشگاه حامی داشته باشند انجام شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید بر اینکه قسمت‌های عمده‌ای از طرح آمایش آموزش عالی اجرایی شده و بخش دیگر نیز برای ابلاغ آماده است، خاطرنشان کرد: بر اساس طرح مذکور بازنگری بخش عمده‌ای از رشته‌های تحصیلی انجام شده است لذا هم اکنون بیش از ۸۳۰ رشته تحصیلی بازنگری شده تا شاهد همپوشانی آنها نباشیم و البته این رشته‌ها متناسب با نیاز مناطق باشد

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: