دبیر انجمن ریخته‌گری: برخی کارخانه‌های کوچک و متوسط ریخته‌گری تعطیل هستند

دبیر انجمن ریخته‌گری با اشاره به بی‌برنامگی وزارت صنعت در توسعه واحدهای ریخته‌گری در کشور گفت:‌ توسعه این واحدها بدون توجه به نیاز بازار باعث تعطیلی برخی کارخانه‌های کوچک و متوسط شده‌ است.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالحمید قدیمی  با بیان اینکه در حال حاضر ۶۵ تا ۷۰ درصد ظرفیت واحدهای بزرگ ریخته‌گری فعال است،‌ اظهار داشت: واحدهای کوچک و متوسط که در ۱۰ سال اخیر توسعه بی‌برنامه‌ای داشته‌اند، با رکود روبه‌رو هستند و تعدادی از این واحدها به دلیل نبود بازار تعطیل شده‌اند.

وی ظرفیت فعال واحدهای کوچک و متوسط ریخته‌گری را ۵۰ تا ۵۵ درصد عنوان کرد و افزود: طی سال‌های گذشته برنامه‌ریزی مناسبی در مورد ایجاد واحدهای ریخته‌گری در کشور صورت نگرفت و تعداد زیادی کارخانه‌ کوچک و متوسط در صنعت ریخته‌گری ایجاد شد که هم اکنون با مشکل رکود بازار مواجه هستند و البته بخشی از این رکود به دلیل بی‌برنامگی وزارت صنعت بوده است.

قدیمی با اشاره به ظرفیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تنی نصب شده در صنعت ریخته‌گری، تصریح کرد:‌ سال گذشته با افزایش تولید خودرو، میزان تولید واحدهای ریخته‌گری نیز افزایش یافت که طبق برآورد ما ۲۰ تا ۲۵ درصد رشد در این بخش اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: با ترمیم وضعیت اقتصادی کشور، بخش‌های تولیدی نیز وضعیت بهتری خواهند داشت و این مسئله بر میزان تولید آنها اثرگذار است.

دبیر انجمن ریخته‌گری، فعال شدن بخش ساخت و ساز و همچنین تولید خودرو را به عنوان دو عامل مهم در افزایش تولید صنعت ریخته‌گری عنوان کرد و گفت: با ثابت بودن تورم می‌توان امیدوار بود که فضای کسب و کار و توان خرید مردم بهبود یابد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: