۲۴ ارد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
نماینده مجلس مطرح کرد؛

لزوم اجرای صحیح طرح آمایش آموزش عالی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بر اساس طرح آمایش آموزش عالی باید توجه ویژه به آموزش‌های مهارتی و تأمین و تجهیز زیرساخت‌های مورد نیاز این بخش در دانشگاه‌ها شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمد قمی  ضمن تاکید بر ضرورت اجرای صحیح طرح آمایش آموزش عالی، گفت: امروزه ساماندهی و نیازسنجی رشته‌های مورد نیاز در کشور به عنوان حلقه مفقوده تلقی می‌شود لذا با اجرای طرح مذکور می‌توان دریافت که گامی مهم در راستای رفع مشکلات مذکور و تحقق نقشه علمی کشور برداشته می‌شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از اهداف حوزه آموزش عالی در کشور تربیت نیروی کار در سطوح مختلف است، اظهارکرد: متاسفانه باید اذعان کرد که امروزه بسیاری از فارغ التحصیلان بیکار هستند و این مهم به دلیل مطابقت نداشتن رشته‌ها با بازار کار است از این رو باید بازنگری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه طبق کلیات سیاست‌ها و ضوابط اجرایی طرح آمایش آموزش عالی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌تواند به منظور ساماندهی واحدهای آموزش عالی، موسسات آموزش عالی را تجمیع و ادغام کند، ادامه داد: این امر باید طوری که پاسخگوی نیازهای منطقه‌ای و منجر به کاهش هزینه‌های سربار و ارتقای کیفی خدمات شود صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مطابق سیاست‌های طرح مذکور باید توجه ویژه به آموزش‌های مهارتی و تأمین و تجهیز زیرساخت‌های مورد نیاز این بخش انجام شود، تصریح کرد: بر این اساس باید رویکرد کارآفرینی و کاربردی در آموزش رشته‌ها در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه می‌توان دریافت که آموزش در برخی از رشته‌ها کیفیت لازم را ندارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بر اساس اجرای طرح آمایش آموزش عالی بسیاری از رشته محل و رشته گرایش‌های غیر ضروری حذف شده است که این مهم به افزایش کیفیت در عرصه آموزش کمک شایانی می‌کند.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: