توسعه حمل ونقل ترکیبی سیاست دولت در سهولت و کاهش هزینه های سفر است

وزیرراه و شهرسازی گفت: توسعه حمل ونقل ترکیبی با هدف تردد آسان و کاهش هزینه جا به جایی مسافر سیاست مهم دولت یازدهم است.

به گزارش عیارآنلاین، عباس آخوندی عصر یکشنبه در جریان بهره برداری از مرحله نخست ایستگاه راه آهن ساوه، افزود: در حمل و نقل ترکیبی، مسافران با اتوبوس از حومه به مرکز شهر منتقل می شوند و سپس سفر خود را با قطار ادامه می دهند.
وی اظهار کرد: تلاش دولت در تحقق اهداف نظام حمل و نقل حومه ای است که در برنامه ششم توسعه آمده است و در این راستا باید سرویس های مستمر و منظم بین تهران و شهرهای حومه ایجاد شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: استفاده از حمل و نقل حومه ای موجب می شود نظام توزیع جمعیت تغییر کند و ترددها آسان انجام گیرد.
آخوندی افزود: به غیر از ساوه و تهران برای حومه ساوه نیز قطار محلی در نظر گرفته می شود تا علاوه بر قطار سراسری مردم محلی ساوه نیز از نعمت حمل نقل ایمن و ارزان ریلی بهره مند شوند.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ساوه در مسیر کریدور اصلی کشور قرار دارد باید برای اتصال حمل و نقل آن به شهری اقدام می شود.
وی گفت: پارسال یک مرحله از محورارتباطی بوئین زهرا – ساوه بهره برداری شد و امروز نیز ۳۲ کیلومتر به بهره برداری می رسد و ۱۰ کیلومتر باقی مانده به آزاد راه تبدیل خواهد شد.
وی گفت: ساوه از قطب های مطرح صنعتی کشور است و نزدیکی آن به تهران می طلبد که شریان های ارتباطی مناسبی در حوزه ریلی و جاده ای داشته باشد .
آخوندی گفت: ساوه جزء شهرهایی است که نرخ جمعیت بالایی دارد و جمعیت ۳۵۰ هزار نفری داردکه خدمات زیربنایی حمل و نقل و خدمات روبنایی آموزش و پرورش و بهداشت آن متناسب با رشد سریع منطقه تقویت شود.
وی ادامه داد: ساخت بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی در ساوه از جمله طرح هایی است که اجرای آن در دست پیگیری است.
وزیر راه و شهرسازی همچنین اعلام کرد: ۸۰۰ کیلومتر خط ریلی تا تابستان امسال در پنج استان کشور بهره برداری می شود.
شهرستان ساوه با جمعیتی بالغ بر ۲۹۰ هزار نفر دومین کانون جمعیتی استان مرکزی است که در ۱۶۶ کیلومتری شمال شرقی شهر اراک (مرکز این استان) واقع شده که با ۵۵۰ واحد صنعتی مقش مهمی در اقتصاد و اشتفال کشور دارد.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: