تدوین طرحی دو فوریتی برای منتفی شدن اخذ مالیات از منابع صندوق توسعه

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی دو فوریتی برای منتفی شدن موضوع اخذ مالیات از منابع صندوق توسعه ملی در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی گفت:نشست امروز کمیسیون با حضور دکتر لاریجانی و رئیس صندوق توسعه ملی  برگزار شد.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: صندوق توسعه ملی یکی از ارکان مهم کشور برای تامین مالی بخش خصوصی است و در این رابطه گزارشی از عملکرد صندوق توسعه در جلسه امروز به رئیس مجلس ارائه داده شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:موضوع بحث اخذ مالیات از صندوق توسعه ملی در این نشست مطرح و مقرر شد طرح دو فوریتی منتفی کردن اخذ مالیات از منابع صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار بگیرد و اصلاحات مورد نیاز در رابطه با مقررات و ضوابط صندوق توسعه ملی لحاظ شود.

پورابراهیمی داورانی با اشاره به قرائت گزارشی از عملکرد و برنامه های کمیسیون اقتصادی به دکتر لاریجانی در نشست امروز کمیسیون افزود:دکتر لاریجانی از توجه کمیسیون اقتصادی به موضوع بانکداری اسلامی، مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابراز رضایت داشتند.

وی ادامه داد: براساس برنامه کمیسیون اقتصادی مجلس، طرح بانکداری اسلامی تا پایان تابستان به سرانجام خواهد رسید.

پورابراهیمی داورانی افزود: موضوع مالیات بر ارزش افزوده همزمان با مصوب کردن لایحه صندوق مکانیزه فروش در دستور کار کمیسیون اقتصادی خواهد بود و در نیمه دوم امسال قانون مالیات بر ارزش افزوده به سرانجام خواهد رسید.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:موضوعاتی مانند ضرورت اصلاح قانون گمرکی،قانون بخش تعاون و اصلاح نظام جامع حسابرسی نیز در این جلسه مطرح و گزارشی به رئیس مجلس در این رابطه ارائه شد.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: