یک نماینده مجلس مطرح نمود؛

استنکاف بانک‌ها از ارائه وام‌های خرد، قابل قبول نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اعمال نظارت بیشتر برای تسهیل ارائه وام های خرد از سوی بانک مرکزی گفت:اینکه بانک ها ضمانت یک بازنشسته را برای پرداخت وام، به دلیل اینکه سن او بالاتر از ۶۵ سال است را نمی پذیرند، جای تاسف دارد.

به گزارش عیارآنلاین، شهاب نادری با انتقاد از سخت گیری بانک ها در ارائه وام خرد گفت:یکی از اهداف ارائه وام های خرد، کمک به رفع مشکلات اقتصادی اقشار ضعیف است.

نماینده مردم پاوه،جوانرود،ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود:در جمهوری اسلامی باید بانک ها به تمامی مردم خدمت مطلوب ارائه کنند اینکه مردم برای دریافت یک وام حدود ۵ میلیونی با مسائل و مشکلات گوناگون روبرو شوند قابل قبول نیست.  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:بسیاری از متقاضیان وام های خرد، این تسهیلات را برای هزینه ازدواج، تامین ودیعه مسکن و درمان می خواهند بنابراین باید در ارائه وام تسریع شود.

نادری با تاکید بر ضرورت اعمال نظارت بیشتر برای تسهیل ارائه وام های خرد از سوی بانک مرکزی تصریح کرد:در حالی روند وصول معوقات کلان بانکی کند است که سخت گیری برای پرداخت یک وام حدود ۵ میلیون تومانی مردم را خسته می کند.

وی با بیان اینکه بازنشستگان شایسته تکریم هستند، افزود:اینکه شنیده می شود بانک ها ضمانت یک بازنشسته را برای پرداخت یک وام با میزان پایین، به دلیل اینکه سن او بالاتر از ۶۵ سال است را نمی پذیرند، جای تاسف دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:در کمیسیون اقتصادی موضوع سخت گیری بانک ها برای پذیرش ضامن وام بانکی، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اقدامات لازم برای رسیدگی به این وضعیت صورت خواهد گرفت.

منبع: تابناک

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: