۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو:

نظر رهبری در مورد سند ۲۰۳۰ فصل الخطاب است

نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکوی کشور: یکی از معدود کشورهایی که در مورد این سند ۲۰۳۰ حق تحفظ دارد، جمهوری اسلامی است که تاکید می کند هر بخشی از سند که با اسناد بالا دستی و قوانین جمهوری اسلامی ایران تعارض داشته باشد، قابل اجرا نخواهد بود. گرچه این سند بخش سوم و ادامه سندی است که از ۲۷ سال پیش در ایران و سایر کشور های عضو یونسکو اجرا می شود. در هر صورت دغدغه های مقام معظم رهبری خط قرمز است و فرمایشات رهگشای معظم له در این مورد فصل الخطاب است.

به گزارش عیارآنلاین، سعدالله نصیری قیداری درباره بیانات اخیر رهبری معظم انقلاب در مورد سند آموزش ۲۰۳۰ اظهار کرد: یکی از معدود کشورهایی که در مورد این سند حق تحفظ دارد، جمهوری اسلامی است که تاکید می کند هر بخشی از سند که با اسناد بالا دستی و قوانین جمهوری اسلامی ایران تعارض داشته باشد، قابل اجرا نخواهد بود.
وی تصریح کرد: گرچه این سند بخش سوم و ادامه سندی است که از ۲۷ سال پیش در ایران و سایر کشور های عضو یونسکو اجرا می شود.
نصیری قیداری تاکید کرد: در هر صورت دغدغه های مقام معظم رهبری خط قرمز است و فرمایشات رهگشای معظم له در این مورد فصل الخطاب است.
«چهارچوب عمل ملی آموزش ۲۰۳۰» یونسکو که سال ۹۵در کشور رونمایی شد، در سپتامبر ۲۰۱۵ (شهریور ۹۴)، اهداف دستور کار مبانی توسعه پایدار ۲۰۳۰ که ۱۷ هدف اصلی و ۱۶۹ هدف فرعی دارد جهت اقدام عملی همه کشورها در سازمان ملل ارائه شد.

منبع: ایرنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: