نعمت زاده: ١٨ درصد اقتصاد ملی برعهده اصناف است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اصناف با تامین یک سوم تولید ناخالص ملی و اشتغالزایی مستقیم برای ۶ میلیون نفر، ١٨ درصد اقتصاد ملی را برعهده دارند.

به گزارش عیارآنلاین، «محمدرضا نعمت زاده» عصر چهارشنبه در همایش رییسان اتحادیه های صنفی که در اتاق اصناف تهران برگزار شد، افزود: اصناف علاوه بر خدمت رسانی به مردم، در ترویج اخلاق، صداقت و امانت بین جامعه نقش مهمی دارند.
نعمت زاده گفت: ٢ میلیون و ۵۰۰ هزار بنگاه اقتصادی کوچک در کشور فعالیت می کند و همواره امنیت و آرامش بین این بنگاه ها حاکم است.
وی تصریح کرد: بنگاه های کشور باید در جهت افزایش نوآوری و بهره وری حرکت کنند که این امر فقط با آموزش و انطباق با سنت ها و شرایط حاکم بر جامعه محقق می شود.
وی یکی از مشکلات اقتصادی کشور را بالا بودن هزینه تمام شده کالا عنوان کرد و گفت: فروشگاه های زنجیره ای می توانند با کاهش هزینه مبادلات تا اندازه ای قیمت ها را کاهش دهند.
نعمت زاده اضافه کرد: این فروشگاه ها در شرایطی می توانند به اقتصاد جامعه کمک کنند که قیمت کالاها در این فروشگاه ها پایین تر باشد.
نعمت زاده از افزایش مدرک گرایی در جامعه انتقاد کرد و گفت: با نیازسنجی صحیح جامعه و استفاده از فرصت ها می توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد و با اموزش های کوتاه و تخصصی به افراد انها را برای کار و حرفه مورد نیاز جامعه اماده کرد.
در پایان این همایش از رییسان و اعضای برتر اتحادیه ها و اصناف قدردانی شد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: