مدیرعامل ایدرو: فرصت خوبی برای مشارکت قطعه سازان ایران و برزیل فراهم است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران گفت: بازار ایران با توان تولید سالیانه ۲ میلیون خودرو و دسترسی به بازار بزرگ کشورهای همسایه و منطقه، فرصت خوبی برای مشارکت شرکت ها و قطعه سازان برزیلی به شمار می رود.

به گزارش عیارآنلاین،منصور معظمی عصر امروز (چهارشنبه) در نشست انجمن قطعات خودرو برزیل در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)افزود: ایران از توان تولید سالیانه ۲ میلیون دستگاه خودرو برخوردار است؛ پارسال نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شد و امسال برای تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه برنامه ریزی شده است.
به گفته رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ایران با توجه به وجود بازار بسیار خوب در اطراف خود و دسترسی به کشورهای همسایه، به دنبال توسعه بازار خود با مشارکت صاحبان برند و کشورهای صاحبنام صنایع خودروسازی است.
وی توان خودروسازی برزیل را مناسب توصیف کرد و افزود: ایران نیز ظرفیت های مناسبی در صنعت قطعه سازی دارد و بویژه پس از اجرای برجام فرصت های مناسبی برای مشارکت شرکت های ایرانی و خارجی فراهم شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تاکنون ۶ قرارداد همکاری در زمینه ساخت و تولید خودرو در ایران پس از برجام امضا شده که به معنای تولید خودروهای باکیفیت تر و ارزان تر در کشور است.
به گفته وی، همه یک هزار و ۲۰۰ شرکت قطعه ساز در ایران از بخش خصوصی به شمار می روند که همه سرمایه گذاری ها و اقدام ها را بر عهده دارند.
رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد: شرکت های ایرانی برای ساخت و تولید انواع خودروهای تجاری مانند کامیون و اتوبوس، آماده همکاری با شرکت های برزیلی اند.
به گفته معظمی، گردش مالی پارسال صنعت خودرو کشور ۲۵ میلیارد دلار بود که شامل ۱۶ میلیارد دلار تولید داخل و سه میلیارد دلار واردات خودرو و قطعات مربوط به آن و ۶ میلیارد دلار قطعات یدکی برای خدمات پس از فروش می شد.
در ادامه این نشست، نمایندگان بخش خصوصی برزیل به ابراز نظر پرداختند.
نماینده سازمان تجارت و توسعه سرمایه گذاری برزیل (اپکس*) گفت: این سازمان همراه با بانک توسعه ملی برزیل، فرصت های توسعه صنعتی را برای فعالان کشور فراهم می کند.
به گفته «کارل فرناندز جونز»، اپکس در ۷۰ زمینه صنعتی فعال است که صنعت قطعه سازی یکی از آنها به شمار می رود.
وی ابراز امیدواری کرد ۲ کشور بتوانند همکاری های خوبی در این زمینه و بخش حمل و نقل داشته باشند.
این مقام برزیلی به حضور نمایندگان قطعه سازی ترکیه در برزیل و استفاده از تجربیات این کشور در سال های گذشته اشاره و ابراز امیدواری کرد همین تجربه مشترک با شرکت های ایرانی تکرار شود.
به گزارش ایرنا، این نشست با حضور «رودریگو دوسانتوس» سفیر برزیل در ایران و خانم «ایلین کولانگو» مسوول گروه بخش خصوصی هیات برزیلی برگزار شد.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: