۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱

وزیر ارتباطات: شبکه علمی کشور راه‌اندازی می‌شود

وزیر ارتباطات از راه‌اندازی شبکه علمی کشور بعد از ۲۹ اردیبهشت (برگزاری انتخابات) با همکاری وزارت علوم خبر داد و گفت: راه‌اندازی این شبکه نیز کمکی به دانشگاه مجازی علوم پزشکی خواهد بود زیرا یک دسترسی دو طرفه در شبکه علمی کشور و دانشگاه مجازی ایجاد می‌شود که تحول بزرگی را به وجود خواهد آورد.

به گزارش عیارآنلاین، واعظی وزیر ارتباطات در مراسم افتتاح دانشگاه علوم پزشکی مجازی با اعلام این خبر اظهار کرد: ایجاد زیرساخت‌های آموزشی در دانشگاه مجازی بسیار مهم است و این بخشی است که اگر دنبال شود فواید زیادی را دارد.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا به سوی آموزش مجازی حرکت کرده‌اند و این مساله به این معنی است که این روش اثر مثبتی داشته است.

واعظی تاکید کرد: در کلانشهرها باید به دنبال این باشیم که وقت دانشجویان بهینه مصرف شود و یکی از راه‌های آن ایجاد آموزش‌های مجازی است.

وزیر ارتباطات گفت: مساله دیگر عدالت آموزشی است که دانشگاه مجازی علوم پزشکی می‌تواند این بستر را در کشور ایجاد کند.

وی با بیان اینکه آنچه در شبکه انتقال کشور از حدود ۴۰ سال گذشته تا ابتدای این دولت ایجاد شده است، اطلاعات داده ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه بوده و در حال حاضر به ۱۰ هزار مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است. یعنی همه آن مجموعه ۱۱ برابر شده است.

واعظی ادامه داد: در سه سال گذشته پهنای باند ۶۲۶ مگابیت بر ثانیه بوده که الان به ۱۰ هزار مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است یعنی ۱۵ برابر شده است.

منبع: ایسنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: