معاون وزیر علوم:

در سال ۲۰۱۸ ایران میزبان اجلاس بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری دنیا است

معاون پژوهش وزارت علوم گفت: در سال ۲۰۱۸ ایران میزبان اجلاس بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری دنیا است.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم صبح امروز در حاشیه دوازدهمین نشست انجمن آسیایی پارک‌های علم و فناوری که در باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری این قبیل نشست‌ها اظهار داشت: دوازدهمین نشست انجمن آسیایی پارک‌های منطقه با هدف ارتباط بیشتر بین مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری بین کشورهای مطرح دنیا برگزار می‌شود که در آن رییس پارک‌های کشورهای مختلف، اعضای بین‌المللی و نمایندگانی از اروپا در این نشست حضور دارند و هدف اصلی این انجمن ایجاد شبکه بین پارک‌های علم و فناوری کشورهای مختلف با ایران است.

وی بیان کرد: خوشبختانه کشورمان در انجمن پارک‌های علم و فناوری بسیار فعال است و توسعه اینگونه پارک‌ها و مراکز رشد از جمله مزیّت اینگونه نشست‌های بین‌المللی در زمینه‌های فناوری و تجاری‌سازی است.
معاون پژوهشی وزارت علوم تأکید کرد: پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی سبب توسعه علم و محوری‌ترین عامل برای پیشرفت کشور‌ها محسوب می‌شود و کشورمان در همین راستا پارک‌های دولتی، تخصصی و حتی مجوز ایجاد ورود بخش خصوصی را داده است و خوشبختانه امروزه اغلب دانشگاه‌های کشور دارای مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری هستند.
احمدی ادامه داد: پارک‌های خصوصی به وسیله خیّرین حوزه فناوری ایجاد و در آن فضایی جهت فعالیت شرکت‌های دانش بنیان بین‌المللی و داخلی داده می‌شود.
وی گفت: در سال گذشته برنامه‌ریزی صورت گرفته تا در سال ۲۰۱۸ اجلاس بین‌المللی پارک‌های دنیا در اصفهان برگزار شود که مهمترین هدفش ارتقای ارتباط بین‌المللی پارک‌های علم و فناوری است، زیرا اگر پارک‌ها این ارتباط را نداشته باشند سرمایه‌گذار خارجی نداشته و نمی‌توانند محصولاتشان را به فروش برسانند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: