قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از دانشگاه‌های بن و آخن آلمان بازدید کرد

هیئت اعزامی دانشگاهی ایران به آلمان به سرپرستی حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از دانشگاه های بن و آخن آلمان بازدید کرد.

به گزارش عیارآنلاین،از وزارت علوم، در بازدید و دیدار هیئت دانشگاهی ایران از دانشگاه بن، سالار آملی با اشاره به زمینه های پژوهشی مرتبط با تاریخ تمدن، فرهنگ، باستان شناسی، شیعه شناسی و اسِلام شناسی در دانشگاه بن، بر حمایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری کشورمان در زمینه برقراری هرگونه همکاری بین دانشگاهی با دانشگاه بن در زمینه های یاد شده و همچنین اعزام استادان برای تدریس در رشته های فوق الذکر و تبادل فرصت مطالعاتی در این حوزه ها تاکید کرد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در این دیدار، دانشگاه های شهید بهشتی، شیراز و الزهرا(س) را به عنوان محور همکاری با دانشگاه بن به مسئولان این دانشگاه معرفی کرد.
همچنین سالار آملی و هیئت دانشگاهی ایران از دانشگاه آخن آلمان که ۴۷۰۰ دانشجوی بین المللی از ۱۳۹ ملیت مختلف جهان و ۱۶۷ دانشجوی ایرانی در آن تحصیل می کنند، بازدید کردند.
رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم در این دیدار، به روند رو به رشد چرخش دانش در بین دانشمندان و پژوهشگران جهان اشاره و بر تجاری سازی نتایج علمی و انتقال دانش علمی با گرفتن الگو های جدید از دانشگاه های بن و آخن و سایر دانشگاه های آلمان تاکید کرد.
در دیدار با مسئولان دانشگاه آخن مقرر شد، دانشگاه های صنعتی شریف، علم و صنعت ایران و دانشگاه صنعتی امیر کبیر محوریت همکاری ایران با این دانشگاه را برعهده بگیرند.
براساس این گزارش همچنین دکتر سالار آملی با رئیس بنیاد تحقیقات آلمان و مدیر بخش همکاری های بین المللی این بنیاد ملاقات و گفت وگو کرد.
در این دیدار دکتر ملک زاده معاون پژوهش و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز حضور داشت.

** دبیرکل موسسه تبادلات آکادمیک آلمان دیدار کرد
هیئت اعزامی دانشگاهی ایران به آلمان به سرپرستی حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل همچنین با دبیرکل موسسه تبادلات آکادمیک آلمان دیدار و از دانشگاه های بن و آخن آلمان بازدید کرد.
قائم وزیر علوم در امور بین الملل در دیداری رسمی با خانم دوروته رولان، دبیر کل موسسه تبادلات آکادمیک آلمان ملاقات و گفت وگو کرد.
در این دیدار، اهمیت عملیاتی شدن قرارداد بورس مشترک بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان و موسسه تبادلات آکادمیک آلمان مورد تاکید قرار گرفت و افزایش تعداد بورسیه از طرف این موسسه در آینده و قرارداد بیمه دانشجویان ایرانی مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: