۱۷ ارد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۰
معاون وزیر نفت:

الزامی برای تأمین کالاهای عمومی از سامانه تأمین الکترونیکی کالای نفت نیست

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: تامین کالاهای عمومی از سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت ضرورتی ندارد و با تفکیک کالاهای عمومی از کالاهای تخصصی، تنها تامین کالاهای تخصصی صنعت نفت از این سامانه الزام آور است.

به گزارش عیارآنلاین، «حبیب‎اله بیطرف» معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل حل مشکل صدور گواهی بین المللی API برای سازندگان ایرانی، در صدد ایجاد ساختاری به منظور صدور گواهی کیفیت برای سازندگان داخلی هستیم و این روند را با همکاری انجمن نفت ایران به عنوان ساختاری غیردولتی دنبال می کنیم.

وی افزود: در خصوص طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای صنعت نفت، تاکنون ۵۲ قرارداد در این زمینه امضا شده است که با احتساب قرارداد ساخت لوله های بدون درز CRA که طی روزهای آینده امضا می شود، ارزش مجموع این قراردادها از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو عبور خواهد کرد.

معاون وزیر نفت بحث نگهداری و تعمیرات دارایی های فیزیکی را به عنوان یکی دیگر از بخش های حائز اهمیت کار در معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری اعلام کرد و گفت: بسیاری از تاسیسات صنعت نفت مستهلک و فرسوده است و از این رو بازسازی و نوسازی تاسیسات از اولویت‌های ماست.

وی ادامه داد: ارزش ریالی قراردادهای پژوهشی که در بالادست صنعت نفت بین شرکت ملی نفت ایران و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی منعقد شده ۲۴ میلیارد تومان و ارزی حدود پنج میلیون یورو است که تاکنون به هر دانشگاه بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

بیطرف در خصوص ارزش قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت گفت: این قراردادها که بین سه شرکت اصلی وزارت نفت و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور منعقد شده است، حدود ۷۲۰  میلیارد تومان ارزش دارد.

وی افزود: امروز با حضور وزیر نفت، انستیتو متانول دانشگاه شیراز به صورت ویدئو کنفرانس راه اندازی و نخستین گام عملی در مسیر اجرایی سازی این قراردادها برداشته شد.

معاون وزیر نفت در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت گفت: تامین کالاهای عمومی از این سامانه ضرورتی ندارد و با تفکیک کالاهای عمومی از کالاهای تخصصی، تنها تامین کالاهای تخصصی صنعت نفت از این سامانه الزام آور است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: