مشاور وزیر جهاد:

هشت میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم در سیلوهای کشور ذخیره شده است

اسفندیاری پور، مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم با بیان اینکه اکنون هشت میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم در سیلوهای کشور ذخیره سازی شده است، گفت: با برداشت و خرید تضمینی گندم امسال، ذخیره این محصول برای نیاز تا ۱۰ماه اول سال ۹۷ تامین می شود. امسال پنج میلیون و ۹۸۰ هزار هکتار از زمین های کشور زیر کشت گندم رفته است. تا کنون ۶۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان گندمکار استان های خوزستان، کرمان، جنوب فارس و بوشهر خریداری شده است.

به گزارش عیارآنلاین، اسماعیل اسفندیاری پور مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم کشور در حاشیه بازدید از مزارع گندم دشت ناز ساری با بیان اینکه ۸ میلیون و ۶۵۰ هزار تن گندم در سیلوهای کشور ذخیره سازی شد، گفت: با برداشت و خرید تضمینی گندم امسال، ذخیره این محصول استراتژیک برای نیاز تا ۱۰ماهه اول سال ۹۷ تامین می شود.

وی افزود: ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار هکتار از زمین های کشور امسال زیر کشت گندم رفته است.

اسفندیاری پور با بیان اینکه تا کنون ۶۵۰ هزار تن گندم از کشاورزان گندم کار استان های خوزستان، کرمان ، جنوب فارس ، و بوشهر خریداری شده است، گفت: با تامین اعتبار از سوی دولت ، مطالبات کشاورزان به موقع در حال پرداخت است.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان این نکته که پایداری تولید گندم به اجرای طرح تناوب کشت درگندمزارهای کشور وابسته است، افزود: از آنجایی که دولت کشت دانه های روغنی به ویژه کلزا را مورد حمایت جدی قرار می دهد، کشاورزان می توانند بعد از برداشت گندم برای بالا بردن مقدار درآمد خود کلزا کشت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: