عضو هیات رئیسه مجلس:

نقدینگی کشور اجازه افزایش وام ازدواج را نمی دهد

نعمتی، عضو هیات رئیسه مجلس: نقدینگی کشور و بانک ها اجازه نمی دهد، که وعده برخی کاندیداها مبنی بر افزایش وام ازدواج عملیاتی شود، لذا این شعار از جمله شعارهای تحقق نایافتنی کاندیداها است.

به گزارش عیارآنلاین، بهروز نعمتی با اشاره به وعده های اقتصادی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری، گفت: تناقض اساسی و جدی بین اظهارات برخی کاندیدا و واقعیت وجود دارد، چرا که برخی از آنها وعده افزایش یارانه نقدی تا سه بار رقم کنونی را مطرح می کنند، اما هیچ یک از این کاندیداها و یا هیچ دولتی اختیاری برای افزایش میزان یارانه نقدی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه ها در مجلس تصویب شده است، افزود:طرح چنین مباحثی برای جمع آوری و جذب تعداد رای بیشتر است، اما عملا چنین اتفاقی رخ نمی دهد، چرا که پرداخت یارانه نقدی حجم زیادی از بودجه و درآمدهای نفتی و مالیاتی کشور را می بلعد.

منابعی برای افزایش یارانه نقدی وجود ندارد

نعمتی ادامه داد:در حال حاضر منابعی برای افزایش یارانه نقدی وجود ندارد، بنابراین کاندیداهایی که وعده افزایش یارانه می دهند، باید شفاف سازی کنند، که منابع آن از چه محلی تامین می شود.

وی با بیان اینکه زمان طرح شعارهای پوپولیستی اتمام یافته و مردم به دنبال حاکمیت عقلانیت در کشور هستند، یادآور شد:مجلس بیش از همه به دنبال افزایش حمایت ها از اقشار آسیب پذیر جامعه بوده است، لذا در بودجه سال ۹۵ بر دولت تکلیف شد که دهک های بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی حذف شوند و درآمد ناشی از هدفمندی را به افراد کم درآمد و محروم جامعه پرداخت کند.

نگاه واقع بینانه نسبت به هدفمندی یارانه ها حذف پرداخت یارانه نقدی به دهک های بالای درآمدی است

نعمتی با اشاره به اینکه نگاه واقع بینانه نسبت به هدفمندی یارانه حذف پرداخت یارانه نقدی به دهک های بالای درآمدی است، افزود: قطعا افزایش یارانه نقدی امکانپذیر نیست و درآمدی برای این افزایش وجود ندارد، اما باید از دولت حمایت کرد که یارانه نقدی به دهک های کم درآمد اختصاص یابد.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد دستوری نیست، ادامه داد: شرایط اقتصادی، گردش مالی و نقدینگی کشور و بانک ها اجازه نمی دهد، که وعده برخی کاندیداها مبنی بر افزایش وام ازدواج عملیاتی شود، لذا این شعار از جمله شعارهای تحقق نایافتنی کاندیداها است.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بسیاری از بانک ها تاکنون نتوانسته اند، وام ۲۰ میلیونی به زوج های جوان را پرداخت کنند، تصریح کرد:چه کسی دوست ندارد که جوانان این کشور سروسامان یابند و امر ازدواج آنها تسهیل شود، اما هر اقدام و هر شعاری باید منطق عقلی و پشتوانه اقتصادی و مدیریتی داشته باشد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: