۶ ارد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۵

شیوع مجدد آنفلوآنزای پرندگان در شمال ایران

گزارش// سازمان جهانی بهداشت حیوانات با اشاره به گزارشی که توسط وزارت جهاد کشاورزی ایران منتشر شده اعلام کرد که این کشور یک مورد شیوع ویروس آنفلولانزای پرندگان (اچ ۵ ان ۱) در اردک‌های خانگی در شمال ایران را گزارش کرده است. در گزارشی که در سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت حیوانات منتشر شده آمده است، بر اثر شیوع این ویروس ۱۰ پرنده از مجموع حدود ۲۳۰ پرنده موجود در خانه‌ای در محمود آباد در ساحل دریای خزر تلف و بقیه اردک‌های این خانه نابود شده‌اند. سال گذشته، ایران مواردی از شیوع یک نوع ویروس دیگر بسیار مسری آنفلولانزای پرندگان (اچ ۵ ان ۸) را گزارش کرده بود.

به گزارش عیارآنلاین، سازمان جهانی بهداشت حیوانات با اشاره به گزارشی که توسط وزارت جهاد کشاورزی ایران منتشر شده اعلام کرد که این کشور یک مورد شیوع ویروس آنفلولانزای پرندگان (اچ ۵ ان ۱) در اردک‌های خانگی در شمال ایران را گزارش کرده است.

در گزارشی که در سایت رسمی سازمان جهانی بهداشت حیوانات منتشر شده آمده است، بر اثر شیوع این ویروس ۱۰ پرنده از مجموع حدود ۲۳۰ پرنده موجود در خانه‌ای در محمود آباد در ساحل دریای خزر تلف و بقیه اردک‌های این خانه نابود شده‌اند. سال گذشته، ایران مواردی از شیوع یک نوع ویروس دیگر بسیار مسری آنفلولانزای پرندگان (اچ ۵ ان ۸) را گزارش کرده بود.

منبع: فرتاک نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: