“مقام مسئول مناطق آزاد: آدرس قاچاق کالا را از گمرک بگیرید نه مناطق آزاد”

معاون اجتماعی، فرهنگی مناطق آزاد با بیان این‌که هیچ مدرکی برای اثبات قاچاق کالا از طریق مناطق آزاد به کشور ارائه نشده است، گفت:‌ صدها کانکس (کانتینر) کالای قاچاق از گمرک به عنوان مبادی رسمی وارد کشور می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمدعلی زم در نشست خبری اظهار کرد: اتهام به مناطق آزاد در خصوص این‌که محل قاچاق کالاست تاکنون توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تایید نشده است.

وی با بیان این‌که تاکنون مدرکی برای اثبات قاچاق کالا از مناطق آزاد ارائه نشده است مدعی ورود صدها کانتینر قاچاق از گمرک به‌عنوان مبادی رسمی شد.

وی با یادآوری این‌که بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس بر اساس حساسیت‌هایی که داشته‌اند از مناطق آزاد بازدید کرده‌اند، تصریح کرد: خوشبختانه تحقیق و تفحص از مناطق آزاد در مجلس رای نیاورد و نشان داد که گزارش‌های مربوطه بررسی شده و نیازی به تحقبق و تفحص در مناطق آزاد نیست.

وی با بیان این‌که دولت در مناطق آزاد شفاف‌سازی کرده و در مسیر توسعه این مناطق گام برداشته است، گفت: یک تفکیک ماموریت در مناطق هفتگانه کشور صورت گرفت و به این نتیجه رسیدیم بخشی از مرزها رهاست و باید مناطق آزاد را در این مرزها ایجاد کنیم.

معاون اجتماعی، فرهنگی مناطق آزاد در پاسخ به پرسش تسنیم که مناطق آزاد جدید قبل از انتخابات ریاست جمهوری یا پس از آن در مرزهای رها شده ایجاد می‌شود یا خیر، افزود: دولت حدود دو سال پیش لایحه افزایش مناطق آزاد راه به مجلس داده و این مسئله به مجلس بستگی دارد که قبل یا بعد از برگزاری انتخابات مناطق آزاد افزایش یابد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: