۱ ارد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۸

حجتی: حمایت از ‌پرورش شترمرغ در دستور کار است

حجتی، وزیر جهاد کشاورزی: ایران از جمله کشورهای مطرح در تولید و پرورش شترمرغ در جهان است و توسعه این صنعت در دستورکار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد. محصولات جانبی شتر مرغ شامل پوست، پر، روغن و … ارزش افزوده بالایی برای صادرات دارد.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس محمود حجتی پنجشنبه در بازدید از طرح زنجیره تولید شترمرغ در شیراز اظهار داشت: صنعت شترمرغ کمتر از دو دهه است که در کشور ما آغاز به کار کرده ولی امروز ایران ازجمله کشورهای مطرح در تولید و پرورش شتر مرغ در دنیاست.
وی با بیان این که استقبال از مصرف گوشت شتر مرغ در کشور رو به افزایش است، بیان کرد: محصولات جانبی شتر مرغ شامل پوست، پر، روغن و … ارزش افزوده بالایی برای صادرات دارد.
حجتی با اشاره به این که این فعالیت کشاورزی در حوزه های اشتغال،ارزش افزوده و توسعه صادرات موثر است، اضافه کرد:توسعه تولید و پرورش شترمرغ در کشور در قالب اقتصاد مقاومتی در دستورکاروزارت جهاد کشاورزی قرار دارد و این وزارت از متقاضیان و کارآفرینان این فعالیت به طور همه جانبه حمایت و پشتیبانی می کند.
وی خطاب به مدیران گفت:‌برای توسعه فضای کسب و کار در این بخش، مدیران استانی و ملی باید در انجام امور متقاضیان تسهیل و تسریع کنند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: