معاون وزیر مطرح کرد؛

آسیب‌های انتخاب رشته توسط والدین بدون توجه به علایق دانش‌آموز

زرافشان، معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش: انتخاب رشته توسط اولیای دانش‌آموزان بدون توجه به مهارت‌ها و نظرات آنان صورت می‌گیرد و متأسفانه این امر بدون توجه به علایق دانش‌آموز، آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت. باید جوانان را به کارآفرینی تشویق کرد و با کسب مهارت و دانش در کنار یکدیگر، چرخ تولید و اشتغال را در جامعه به حرکت درآورد. انتخاب رشته دانش آموزان باید مبتنی بر آگاهی و کسب توانایی‌ها، استعدادها و علایق خود فرد باشد.

به گزارش عیارآنلاین، علی زرافشان در جمع اعضای ستاد اجرایی هدایت تحصیلی مناطق ۲۱ گانه شهرستان‌های استان تهران در اردوگاه شهید منتظری شهریار با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی بعد از یک دوره طولانی مجدداً به دورۀ اول متوسطه بازگشت، اظهار کرد: مسائل درون سازمانی و برون سازمانی بسیاری در امر هدایت تحصیلی نقش داشته‌اند که بعضاً چالش‌هایی را در این راه به وجود می‌آوردند که نیازمند برنامه‌ریزی و تدبیر بود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه هدایت تحصیلی در سال گذشته با چالش‌هایی روبه‌رو شد، تصریح کرد: باید جوانان را به کارآفرینی تشویق کرد و با کسب مهارت و دانش در کنار یکدیگر، چرخ تولید و اشتغال را در جامعه به حرکت درآورد.

وی با تأکید بر این که انتخاب آزادانه و آگاهانه دانش آموز باید محور توجه مسئولان قرار گیرد، تأکید کرد: انتخاب رشته دانش آموزان باید مبتنی بر آگاهی و کسب توانایی‌ها، استعدادها و علایق خود فرد باشد.

زرافشان کسب اطلاع از مشاغل متعدد و مختلفی را که در جامعه وجود دارد و آشنا کردن دانش‌آموزان با حرفه‌های مختلف را از ضروریات پیش روی دانش‌آموزان دانست و یادآور شد: معمولاً انتخاب رشته توسط اولیای دانش‌آموزان بدون توجه به مهارت‌ها و نظرات آنان صورت می‌گیرد و متأسفانه این امر بدون توجه به علایق دانش‌آموز، آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: