تاکید بر خلاقیت و ابتکار مدیران با ارسال بخشنامه‌های کمتر به مدارس

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: تلاش شده تا وزارت بخشنامه‌های کمتری به مدارس ارسال و بر خلاقیت، نوآوری و ابتکار مدیران مدارس تاکید کند. با تعامل سایر دستگاه‌ها برنامه‌های مختلفی در دست اجراست و نوع تعامل مثبت دستگاه تعلیم و تربیت در پیشبرد اهداف غیر قابل انکار است. تشکل‌های دانش آموزی ظرفیت بالقوه‌ای برای توسعه ورزش در مدارس هستند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر مهرزاد حمیدی در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش لرستان نگاه به مدرسه را جامع برشمرد و اظهار کرد: باید این نگاه به استان‌ها، مناطق و شهرستان‌ها تسری و اختیارات مدارس توسعه یابد.

وی با بیان اینکه المپیادهای ورزشی درون مدرسه‌ای با هدف محورقرار دادن مدرسه و توجه به ظرفیت‌های دانش‌آموزان برگزار می‌شود و بر خلاف گذشته تمام فعالیت‌ها با محوریت مدرسه انجام می‌شوند، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا وزارت بخشنامه‌های کمتری به مدارس ارسال و بر خلاقیت، نوآوری و ابتکار مدیران مدارس تاکید کند.

این مسئول تشکل‌های دانش‌آموزی را ظرفیت بالقوه‌ای برای توسعه ورزش در مدارس عنوان کرد و افزود: شاداب سازی مدارس یک اولویت است و باید به آن توجه شود.

حمیدی عملکرد استان در حوزه فعالیت‌های تربیت بدنی و سلامت را مثبت قلمداد کرد و با بیان اینکه  انسجام و همدلی بسیار خوبی بین نیروهای ستادی استان برقرار شده و نگاه مثبت مدیریت جدید این استان حاکی از بینش عمیق متولیان تعلیم و تربیت لرستان نسبت به ورزش و سلامت است تصریح کرد: لرستان از پیشگامان و استان های موفق  فعالیت‌های تربیت بدنی است و  با توجه به عملکرد خوب استان تلاش می‌شود تا در آینده اعتبارات خوبی برای توسعه ورزش در استان در نظر گرفته شود.

وی به تکمیل سالن منطقه سپیددشت اشاره کرد و افزود: نشاط مدارس در توجه به ورزش و سلامت است.

در ادامه این جلسه مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم به بیان برخی از اقدامات آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: با تعامل سایر دستگاه‌ها برنامه‌های مختلفی در دست اجراست و نوع تعامل مثبت دستگاه تعلیم و تربیت در پیشبرد اهداف غیر قابل انکار است.

خدانظر دریکوند در ادامه به تشریح برنامه‌های معاونت‌های مختلف آموزش و پرورش پرداخت و با بیان اینکه در حوزه پوشش تحصیلی، ارتقاء میانگین نمرات نهایی، شاخص قبولی کنکور سراسری و فعالیت‌های ورزشی و پرورشی شاهد بودیم، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم مسیرفعالیت‌ها کارشناسی  می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش لرستان هم به بیان فعالیت‌های حوزه کاری خود پرداخت و گفت: المپیادهای ورزشی درون مدرسه با مشارکت ۷۲۳ نفر از همکاران فرهنگی با هدف نهادینه کردن ورزش و تندرستی انجام شده است.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: