معاون وزیر صنعت: بیش از یک هزار واحد صنعتی تعطیل سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: یک هزار و ۸۱ واحد صنعتی تولیدی در داخل شهرک‌های صنعتی کشور که ۱۰۰ درصد تعطیل بودند در سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش عیارآنلاین، «علی یزدانی» با اعلام این خبر؛ افزود :پنج هزار و ۴۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی با ۲۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در طول سه سال و نیم گذشته در کشور به بهره برداری رسیده است.

یزدانی گفت: این واحدهای صنعتی و تولیدی در مجموع به طور مستقیم برای ۷۶ هزار نفر شغل ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: سه هزار و ۴۲۳ واحد تعطیل شده در طول سه سال و نیم گذشته فقط در داخل شهرک‌های صنعتی به چرخه تولید برگشته اند و حتی برخی از آن ها هم اکنون به کشورهای خارجی نیز صادرات دارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: بیش از ۶۰ طرح سرمایه گذاری خارجی در طول سه سال و نیم گذشته در سازمان حمایت از سرمایه گذاری به نفع افتصاد کشور قرارداد انعقاد شده و برخی از آنها نیز به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی، در همین مدت افزون بر ۱۳۰ سند همکاری با کشورهای مختلف جهان امضا شده است.

وی هم چنین یاد آور شد: در سال گذشته ۲۴ هزار واحد بنگاه کوچک و متوسط صنعتی و کشاورزی از طریق سامانه بهین یاب و یا به طور مستقیم از بانک ها، از ۱۷۰ هزار میلیارد ریال تسیهلات استفاده کرده اند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در همین مدت در داخل شهرک‌های صنعتی از طریق سامانه بهین یاب به ۱۳ هزار و ۲۸۰ بنگاه کوچک و متوسط صنعتی و تولیدی حدود ۹۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

یزدانی با اعلام اینکه ۹۵۷ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد، افزود: در ۸۵۷ شهرک و ناحیه در قالب حق انتفاع زمین به صاحبان صنایع واگذار می شود.

منبع: ایلنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: