گزارش/ آغاز نشست همکاری‌های علم، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا

نشست همکاری های علم، فناوری و نوآوری ایران و ایتالیا؛ با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و خانم والریا فدیلی وزیر آموزش، دانشگاه ها و پژوهش ایتالیا در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد.

به گزارش عیارآنلاین، این نشست دو روزه با هدف توسعه همکاری های علمی و پژوهشی برگزار می شود.
انتقال فناوری، تجربیات و دانش روز به داخل کشور، ایجاد بازار مشترک و انتقال و فروش تکنولوژی های توسعه یافته دو کشور و همچنین حضور در عرصه بین المللی از دیگر اهداف برگزاری این نشست است.
موضوعاتی که در این نشست بررسی می شود شامل علوم زیستی، کشاورزی و موادغذایی، انرژی، حمل و نقل، شیمی سبز، هوافضا، محیط زیست و فناوری های تمیز، شهرهای هوشمند و بخش های جدید فناوری اطلاعات، آموزش و توسعه مهارت و گردشگری و میراث فرهنگی است.
در مدت زمان برگزاری این نشست بیش از ۳۰۰ جلسه با موضوعات راهبرد های نوآوری، سیاست های استارتاپ و بین المللی سازی، فناوری های سلامت، بیوتکنولوژی و زیست پزشکی، غذا و کشاورزی، فناوری های نسل نو و فناوری اطلاعات و ارتباطات، پایش محیط زیست، سازه های پایدار و کاهش ریسک، انرژی، باستان شناسی و تکنولوژی های میراث فرهنگی برگزار می شود.
هیئت ایتالیایی در این نشست متشکل از  ۱۱۹ نفر از ۲۷ گروه دانشگاهی در قالب ۱۴ دانشگاه، ۲۵ شرکت، ۱۳ مرکز تحقیقاتی، ۱۰ نماینده از بنیاد شهر علم ایتالیا، ۵ مرکز تحقیقاتی از سایر نهادها، ۵ شرکت استارتاپ و ۳ سازمان ملی و منطقه ای این کشور هستند.
هیئت ایرانی نیز شامل ۱۵۴ نفر  از رؤسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، ۱۲۷ شرکت دانش بنیان، ۱۴ دانشگاه، ۷ پژوهشگاه، ۴ سازمان خصوصی و ۲ آزمایشگاه است.

منبع: صداوسیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: