۳۰ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
مقام پرتغالی:

همکاری با ایران را با رفع موانع بانکی گسترش می دهیم

وزیر مشاور در امور بین المللی سازی پرتغال گفت: تلاش داریم همکاری های ایران و پرتغال با رفع موانع بانکی به ویژه در بخش اقتصادی افزایش و به حوزه های جدید گسترش یابد./ روابط ایران و پرتغال باید افزایش یابد.

به گزارش عیارآنلاین، جرج کوشتا اولیویرا که در چارچوب گفت وگو در مورد راه های توسعه روابط اقتصادی ایران و پرتغال در راس یک هیات اقتصادی به تهران سفر کرده است، روز سه شنبه با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.
جرج کوشتا اولیویرا در این دیدار گفت: پرتغال از توسعه همکاری و مشارکت با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری با تاریخ طولانی و با نفوذ در منطقه در عرصه های دو جانبه و منطقه ای حمایت می کند و تلاش دارد این همکاری ها با رفع موانع بانکی به ویژه در بخش اقتصادی افزایش و به حوزه های جدید گسترش یابد.
اولیویرا با اشاره به جایگاه ایران در منطقه و قدردانی از میزبانی آن از پناهندگان افغان در سال های گذشته، آشنایی با دیدگاه های ایران در قبال مسائل منطقه و همکاری دو کشور در زمینه مقابله با تهدیدهای تروریستی و حل و فصل بحران های منطقه ای را حائز اهمیت ارزیابی کرد.
معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به ظرفیت های اقتصادی بسیار خوب دو کشور اظهار داشت: ایران از همکاری با کشور پرتغال در حوزه های مختلف دو جانبه و منطقه ای به ویژه رایزنی های سیاسی منظم در بخش هایی نظیر انرژی، گردشگری، کشاورزی، فن آوری اطلاعات و امور دانشگاهی استقبال می کند.
تخت روانچی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در حمله به یک پایگاه هوایی در سوریه، آن را محکوم کرده و این حمله را بر خلاف اصول حقوق بین الملل دانست و تاکید کرد که جامعه بین المللی نباید نسبت به این گونه از اقدام های یک جانبه آمریکا بی تفاوت باشد.
در این دیدار دو طرف در مورد تحولات منطقه ای و بین المللی، راه های توسعه روابط دو کشور تبادل نظر کردند.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: