۲۹ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
رئیس فراکسیون اشتغال مجلس:

اِذنی برای برداشت ۱.۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی صادر نشد

کاتب، رئیس فراکسیون اشتغال مجلس: اِذنی برای برداشتِ ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی صادر نشده است. در این لایحه، سقف میزان تسهیلات پرداختی برای هر طرح اشتغالزا مشخص نشده است و همچنین متولی اصلی اجرای آن مشخص نشده تا در صورت لزوم، در برابر مجلس پاسخگو باشد. در صورتی که تمام این ابهامات برطرف شود، می توانیم از سوی رئیس مجلس مجوز برداشت این مبلغ را از رهبر معظم انقلاب اخذ کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، غلامرضا کاتب با اشاره به برگزاری جلسه فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با حضور علی ربیعی درباره طرح برداشت ۱٫۵ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی گفت:در جلسات گذشته ایرادهایی به این طرح وارد شد که قرار است در جلسات بعدی این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این طرح سقف میزان تسهیلات پرداختی برای هر طرح اشتغالزا و به تناسب مناطق مختلف جغرافیایی مشخص نشده است و همچنین متولی اصلی اجرای این لایحه مشخص نیست تا در صورت لزوم در برابر مجلس پاسخگو باشد. در صورتی که تمام این ابهامات برطرف شود، می توانیم از سوی رئیس مجلس مجوز برداشت این مبلغ را از رهبر معظم انقلاب پیگیری کنیم.

رئیس فراکسیون اشتغال مجلس از طرح برخی ایرادات به لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال در جلسه امروز این فراکسیون و تشکیل سه کمیته ویژه برای اشتغال خبر داد.

*تشکیل کمیته برای پرداخت تسهیلات بدون مشکل

وی ادامه داد: به منظور پرداخت تسهیلات بدون هیچ مشکلی مقرر شده است که کمیته ای تشکیل شود تا ابهامات لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی را برطرف کند و به رئیس مجلس ارائه شود.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس بیان کرد: قرار شد کمیته دیگری با عنوان کمیته برنامه ریزی برای اشتغالزایی کوتاه‌مدت و توسعه کسب‌ و کارهای خرد و خانگی تشکیل شود تا این کمیته پیشنهادات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه‌ها را جمع بندی و بررسی کند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: