سازمان حمایت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛

دولت، گران فروشی جوجه را ممنوع کرد

سازمان حمایت مصرف کنندکان و تولیدکنندگان با صدور اطلاعیه‌ای به انجمن جوجه یک روزه اعلام کرد که حداکثر قیمت هر قطعه جوجه یک‌روزه بر اساس ابلاغیه دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار ۱۷۰۰ تومان است و با متخلفین برخورد می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا رسمتی مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی با ارسال نامه‌ای به اتحادیه جوجه یک‌روزه با توجه به نارضایتی مرغداران درباره گران‌فروشی جوجه یک روزه هشدار به برخورد قانونی داد و حداکثر قیمت این محصول را هزار و ۷۰۰ تومان اعلام کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

احتراما پیرو رونوشت نامه شماره ۳۷۰/۹۵/۴۹۳۲۳ مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ و نامه شماره ۳۷۰/۹۵/۵۳۱۹۹ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ حسب اخبار واصله مجددا قیمت فروش جوجه یک روزه توسط برخی از واحدهای تولیدی افزایش یافته و این امر نارضایتی مرغداران را در پی داشته است. مجددا تاکید می‌گردد مطابق بند ۳ دستور سوم تصمیمات دوزادهمین جلسه دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار ابلاغی طی نامه شماره ۱۳۸۳۰۲ مورخ ۱۳۹۵/۱۱/۷ سقف قیمت معین شده جوجه یک روزه با بهترین کیفیت هر قطعه ۱۷۰۰۰ ریال بوده و واحدهای تولید کننده موظف به رعایت این قیمت می‌باشند. بر این اساس و ضمن تاکید بر تسریع در ارسال پاسخ نامه شماره ۵۳۱۹۹ مورخ ۹۵/۱۲/۱۵ مقتضی است لزوم رعایت قیمت مصوب و ارائه فاکتور فروش معتبر به کلیه واحدهای زیرمجموعه آن تعیین ابلاغ و نتیجه را به این سازمان اعلام گردد. بدیهی در رسیدگی به شکایت مرغداران مبنی بر عدم رعایت سقف مصوب قیمت جوجه یک روزه با متخلفین وفق مفاد قوانین تعزیرات برخورد خواهد شد.

 

 

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: