۲۷ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
نماینده مجلس:

دولت، کشاورز را مجبور به گرفتن وام کرده و سپس سود بانکی می‌گیرد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: توجه به شعار اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و اشتغال از مهم‌ترین بحث‌های کمیسیون کشاورزی مجلس در سال جاری است.

به گزارش عیارآنلاین، عباس پاپی‌زاده با بیان اینکه در قانون‌گذاری خلأ جدی نداریم، تصریح کرد: بزرگ‌ترین مشکل ما در حمایت از تولید و ایجاد اشتغال، ضعف قدرت نظارتی بر دستگاه‌هاییاست که قانون را اجرا می‌کند. .

وی افزود: بسیاری از ارقام که درباره اشتغال و تولید به کمیسیون کشاورزی داده می‌شود متناقض است و متاسفانه شرایطی برای راستی‌آزمایی در اختیار نداریم. اما مجلس باید به سمتی برودکه مرکزی برای راستی آزمایی داشته باشد.
وی درباره پرداخت وجوه به کشاورزان گفت: دولت در بحث پرداخت وجوه به کشاورزان ظلم می‌کند، به این معنا که با ۳ یا ۶ ماه تاخیر، محصول را از کشاورزان خریداری و مصرف کرده،سپس پول آنها را پرداخت می‌کند. این در حالی است که دولت برایدادن تسهیلات به کشاورزان، ابتدا هزینه را به طور کامل دریافت می‌کند و بعد کود و آب را در اختیار کشاورز قرار می‌دهد. دولت به نوعی کشاورز را مجبور به گرفتن وام کرده و بعد سود بانکی می‌گیرد.

وی در پایان درباره راهکار رفع مشکل پرداخت وجوه به گندم‌کاران گفت: متاسفانه دولت قوانین موجود را اجرا نمی‌کند. بارها از روش‌های استیضاح، تحقیق و تفحص استفاده کردیم اما ابزارهای نظارتی ضعیفبوده و این امر با تأخیر انجام می‌شود.

منبع: قطره

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: