۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
عضو سابق کمیسیون بهداشت در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

تقدم پیشگیری بر درمان؛ اولویت برنامه‎های سلامت رئیس جمهور دوازدهم باشد

فتاحی با اشاره بر اولویت پیشگیری بر درمان در حوزه سلامت گفت: یکی از مشکلات ما در نظام سلامت که با آن مواجه هستیم تعداد زیاد بیماران است لذا اولیت اول دولت دوازدهم توجه جدی به پیشگیری از بیماری و تغذیه صحیح مردم می باشد که درواقع ما اجازه ندهیم تا مردم مریض شوند و بعد بخواهیم درمانشان کنیم.

عابد فتاحی عضو کیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم در گفتگو با عیارآنلاین با اشاره بر اولویت پیشگیری بر درمان در حوزه سلامت گفت: یکی از مشکلات ما در نظام سلامت که با آن مواجه هستیم تعداد زیاد بیماران است لذا اولیت اول دولت دوازدهم توجه جدی به پیشگیری از بیماری و تغذیه صحیح مردم می باشد که درواقع ما اجازه ندهیم که مردم مریض شوند تا بخواهیم درمانشان کنیم.

وی با بیان اینکه کثر کشورهایی که در حوزه سلامت عملکرد موفق داشتند، کشورهایی بودند که اولویت را به بهداشت و پیشگیری دادند تا درمان، افزود: یکی از عواملی که باعث می شود مردم ما بیمار نشوند توجه به تغذیه است که متاسفانه کنترل خوبی رو زنجیره غذایی مردم نیست.

نماینده سابق مجلس ادامه داد: اگر تعداد بیماران را کاهش دهیم هزینه های بخش درمان را می توانیم به بخش های دیگر چون توسعه آموزش پزشکی، افزایش تعداد تخت های بیمارستانی و … منتقل کنیم.

فتاحی افزود: کثرت بیماران باعث شده است به جای آنکه دکتر، بیمار را ببیند، بیماران به دکتر مراجعه کنند و همین امر در بعضی مواقع باعث می شود پزشک نتواند کامل بیمار را معاینه کند.

وی در ادامه به معضلات دیگر اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از معضلات ما پایین آمدن کیفیت علمی فارغ التحصیلان حوزه پزشکی است که باید به آن توجه شود و در اولویت قرار بگیرد.

عضو کیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه ما با یک پدیده شوم چون زیرمیزی نیز در نظام سلامت مواجه هستیم که با تعویق پرداخت بدهی بیمه ها به پزشکان نیز تشدید شده است.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: