الزامی شدن نصب کد رهگیری برای تولید و واردات پوشاک

دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران گفت: وارد کنندگان می توانند از این پس از طریق ثبت نشان تجاری (برند) ، نسبت به واردات پوشاک اقدام کنند و اشخاص حقیقی دیگر، نمی توانند اقدام به واردات نمایند.

به گزارش عیارآنلاین، «محمد مهدی رئیس زاده» امروز (سه شنبه) افزود: واردکنندگان از ۳۱ اردیبهشت تا ۳۱ تیر مهلت دارند تا کد رهگیری اخذ نمایند و از ۲ ماه بعد ثبت سفارش از طریق کد مربوطه (جی تی آی ان) انجام می شود.

دبیرکل انجمن صنایع نساجی ایران تصریح کرد: تولید کنندگان نیز باید شناسه داخلی اخذ کنند و آن را روی کالاهای تولیدی خود نصب نمایند تا کالای وارداتی از کالای تولیدی مشخص شود؛ به این ترتیب، کالایی که از مبادی رسمی و قانونی وارد و کالای تولیدی مشخص خواهد شد.

رئیس زاده افزود: قاچاق کوله بری، ته لنجی و کالای همراه مسافر به عنوان یکی از مشکلات مبتلابه صنعت پوشاک محسوب می شود و این موضوع باید بتدریج برطرف شود، اما اختیار آن با گمرک نیست.

به گزارش ایرنا، صنعت پوشاک ایران در سال‌های گذشته به دلیل واردات بی‌رویه فرصت خودنمایی پیدا نکرده و واردات غیررسمی پارچه و انواع پوشاک بدون پرداخت تعرفه گمرکی به اقتصاد کشور ضربه زده و پوشاک تولید داخل به دلیل توان اندک رقابتی از نظر کیفیت و قیمت روزبه‌روز ضعیف‌تر شده است.

رییس مرکز پژوهش های صنف اتحادیه پوشاک چندی پیش اعلام کرد: هر ساعت ۶ کانتیر و هر روز ۱۳۷ کانتینر پوشاک از ترکیه وارد کشور می‌شود.

منبع:عصرایران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: