۲۹ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی:

رشد مصرف سوخت بیانگر رشد اقتصادی است/ افزایش ۶٫۵ درصدی مصرف سوخت در کشور

ریاحی با اشاره به رشد اقتصادی بیش از ۸ درصد در کشور افزود: افزایش مصرف بنزین نشان می دهد که چرخه اقتصادی روان تر شده و در نتیجه کشور به سوخت بیشتری نیاز دارد.

به گزارش عیارآنلاین، منصور ریاحی مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به رشد مصرف بنزین در کشور گفت: با توجه به وارد شدن حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو به چرخه حمل و نقل کشور، میزان مصرف بنزین نیز در حدود ۶٫۲ تا ۶٫۵ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به رشد اقتصادی بیش از ۸ درصد در کشور افزود: افزایش مصرف بنزین نشان می دهد که چرخه اقتصادی روان تر شده و در نتیجه کشور به سوخت بیشتری نیاز دارد.

ریاحی با اشاره به آمار مصرف بنزین در روزهای تعطیلات نوروز اظهار داشت: در مرحله اول تعطلات و سفرها از ۲۵ اسفند تا اول فروردین میزان مصرف بنزین به ۹۳ و نیم میلیون لیتر رسید و در فاز دوم یعنی از اول تا ۱۳ فروردین به ۸۵٫۷ میلیون لیتر رسید.

وی با اشاره به رشد ۵٫۵ درصدی مصرف بنزین در تعطیلات نوروز خاطرنشان کرد: ذخیره سازی در حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی  شرایط خوبی داشت و البته همه این سه بخش رشد مصرف داشتند به طوری که در بخش حمل و نقل هوایی بیش از ۵٫۵ درصد رشد پرواز و سوخت داشتیم که این امر بیانگر این است که هر قدر امار مصرف بالا برو صنعت توریسم کشور نیز رشد داشته است.

منبع: ایلنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: