۱۲ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳
نماینده مجلس مطرح کرد؛

تقویت زیرساخت‌ها، گامی در راستای تسریع جذب دانشجویان شاغل به تحصیل در آمریکا

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان به جذب دانشجویان شاغل به تحصیل در آمریکا کمک می‌کند، بر لزوم تقویت زیرساخت‌ها و بنیه علمی کشور تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، سید حمایت میرزاده  درخصوص اعلام آمادگی وزارت علوم برای پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آمریکا با اشاره به تصویب بودجه در برنامه ششم توسعه برای حمایت از ایرانیان ساکن در آمریکا، گفت: تصمیم برای کمک به بازگرداندن دانشجویان شاغل به تحصیل در امریکا بهترین و انقلابی‌ترین تصمیمی است که مدیران آموزشی کشور گرفته‌اند چراکه نباید به راحتی از کنار سرمایه‌های انسانی و علمی گذشت به همین دلیل ضروری است آغوش خود را برای بازگرداندن این جوانان باز کنیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی همچنین به موانع بر سر راه جذب این دانشجویان اشاره کرد و افزود: مسئولان می‌توانند با برنامه‌ریزی موانع پیش‌روی این مهم را بردارند هرچند بسیاری از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی با ظرفیت پذیرش این دانشجویان قدرت رقابت با دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی را نیز دارند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید بتواند علاوه بر افزایش کیفیت آموزشی، برای این افراد پس از فارغ‌التحصیلی شغل متناسب با تخصص‌شان نیز تعریف کنند که این مهم علاوه بر تلاش مسئولان آموزشی نیازمند همراهی دیگر دستگاه‌های صنعتی و اجرای است، افزود: با توجه به اینکه قرار نیست همه این دانشجویان با هم به کشور بازگردند، می‌توان با برنامه‌ریزی شرایط پذیرش آن‌ها را فراهم کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه باید زیرساخت‌ها و بنیه علمی کشور تقویت شود، افزود: گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری به جذب دانشجویان شاغل به تحصیل در آمریکا کمک می‌کند و البته بودجه‌ای که مجلس برای این مسئله تصویب کرده می‌تواند راه را برای مسئولان هموار کند.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: