۲۳ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵

پرداخت ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان طی سال زراعی گذشته

حسن نژاد، قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور: این صندوق طی سال زراعی گذشته، ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال غرامت به بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت کرد. بر اثر سرمای آذر ماه سال گذشته نیز بخشی از بیمه گذاران قبل از آنکه فرصت تمدید بیمه نامه های خود را بیابند دچار خسارت شدند که بیمه نامه های این دسته از کشاورزان خسارت دیده، تمدید شد و مشمول دریافت خسارت شدند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد ابراهیم حسن نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: کل خسارت وارده به کشاورزان بیمه شده در سال ۹۴ پرداخت شده اما بخشی از غرامت مربوط به سال گذشته هنوز پرداخت نشده است.
وی مبلغ غرامتی را که باید به کشاورزان پرداخت شود هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: ۳۲۰ میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به کشاورزان استان خراسان رضوی است.
وی اظهار کرد: بخشی از غرامت کشاورزان به صورت تهاتر تسویه شده بطوریکه معادل یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال از بیمه نامه های جدید کشاورزان در سال زراعی جاری تهاتر شد و به جای غرامت کشاورزان، بیمه نامه های رایگان برای آنان صادر شد.
حسن نژاد گفت: بر اثر سرمای آذر ماه سال گذشته نیز بخشی از بیمه گذاران قبل از آنکه فرصت تمدید بیمه نامه های خود را بیابند دچار خسارت شدند که بیمه نامه های این دسته از کشاورزان خسارت دیده تمدید شد و مشمول دریافت خسارت شدند.
وی افزود: خسارت وارد شده به این کشاورزان ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیارد ریال می باشد که ۳۰ میلیارد ریال آن مربوط به خراسان رضوی است.
وی با بیان اینکه سالانه ۴۰ درصد اراضی زراعی، ۳۰ درصد باغات، ۷۰ درصد طیور و ۲۴ میلیون واحد دامی در کشور بیمه می شوند اظهار کرد: یکی از اقدامات ارزشمند این صندوق بیمه طیور می باشد که موجب شده یکی از بیمه های پیشرفته دنیا در حوزه طیور مربوط به ایران باشد.
حسن نژاد با بیان اینکه بر اساس قانون این بیمه اجباری است، ادامه داد: ماهانه بیش از ۶۰ میلیون قطعه طیور کشور بیمه می شود و ۸۰ درصد واحدهای مرغداری کشور بیمه هستند.
وی گفت: در پی آن هستیم پوشش بیمه ای طیور کشور را کامل کنیم ضمن آنکه دولت هم به خوبی این امر را حمایت می کند.
وی افزود: هم اکنون ۱۵۳ فقره پوشش بیمه ای در کشور وجود دارد که شامل بیش از ۸۰ محصول مختلف می باشد و در صورت ضرورت امکان افزایش به لیست محصولات دارای پوشش بیمه ای وجود دارد.
بر اساس آمار موجود، چهار میلیون بهره‌ بردار و ۱۶میلیون هکتار اراضی کشاورزی در کشور وجود دارد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: