۲۴ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
استاد دانشگاه ایتالیا:

آماده همکاری با ایران برای پیشگیری از بیماری‌های رایج در دام هستیم

آرکانجلو جنتیله، استاد دانشگاه بولونیای ایتالیا: برای پیشگیری از بیماری های رایج در میان دام ها به ویژه دام های سنگین، آماده همکاری و در اختیار گذاشتن تجربه های خود با ایران هستیم. در کشور به گفته وی، در کشورایتالیا، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سنگین وجود دارد که از این میزان سه میلیون و چهار صد هزار راس آن بوفالو است و همچنین این کشور دارای هشت میلیون راس دام کوچک است.

به گزارش عیارآنلاین، پروفسور «آرکانجلو جنتیله» روز پنجشنبه در حاشیه نخستین کنگره مدیریت بهداشت و بیماری های حیوانات مزرعه در کازرون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: در کشور ایتالیا ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سنگین وجود دارد که از این میزان سه میلیون و چهار صد هزار راس آن بوفالو است و همچنین این کشور دارای هشت میلیون راس دام کوچک است.
وی افزود: بیشترین بیماری که در بین دام های کشور ایتالیا رایج است، بیماری های تنفسی و لنگش است و یکی از اهداف شرکت من در این کنگره، ارائه راهکارهای به روز برای پیشگیری از این بیماری ها و سایر بیماری های رایج در بین دام هاست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس هم که متولی برگزاری این کنگره است، گفت: این کنگره با هدف ارتقای سلامت در بین دام ها و ارائه راهکارهای نوین و عملی برای پیشگیری از بیماری های دامی برگزار شده است.
حمزه سارویی ادامه داد: با توجه به اینکه جمعی از استادان و دانشجویان دانشکده های دامپزشکی سراسر کشور در این کنگره حضور دارند امیدواریم این گردهمایی علمی موجب افزایش سطح علمی شرکت کنندگان در آن شود.
رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون هم گفت: هدف از برگزاری این کنگره که برای نخستین بار در این شهرستان برپا شده، تبادل اطلاعات جدید و به روز در زمینه تحقیقات و پژوهش هایی است که در حوزه پیشگیری از بروز بیمارهای دامی در دانشکده های دامپزشکی کشور صورت گرفته است.
ابوذر دهقان بیان کرد: پس از فراخوان برای برگزاری این کنگره، ۲۵۰ مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال شد که از این تعداد ۱۵۳ مقاله برای ارائه در قالب سخنرانی و پوستر برگزیده شد.
این کنگره عصر امروز (پنجشنبه) به کار خود پایان می دهد.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: