عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با عیارآنلاین:

ادامه مسکن مهر باید از اولویت‎های اصلی دولت دوازدهم باشد

ملکشاهی راد با تاکید بر اینکه پایه و اساس مسکن مهر منطقی و قابل تقدیر است، گفت: مسکن مهر از جمله طرح‌های موفقی بود که با هدف تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار نیازمند و کم برخوردار و همچنین تشویق جوانان برای ازدواج اجرا شد.

محمد رضا ملکشاهی‌ راد، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه مسکن و حمل‌ونقل عیارآنلاین، پیرامون الویت‌های دولت دوازدهم در خصوص مسکن گفت: مسکن روستایی، اصلاح بافت فرسوده و مسکن مهر از جمله الویت‌های اصلی  دولت دوازدهم هستند که باید برای پیشبرد سریع و هدفمند آنها برنامه ریزی شود.

وی در خصوص مسکن روستایی افزود: بعداز انقلاب اسلامی توجه به روستاها دارای اهمیت فراوانی شد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شروع به بهسازی و بازسازی روستاها کرد و تا حدودی هم موفق بود. دولت آینده هم قطعا باید با ایمن سازی و بازسازی مساکن روستایی در مسیر توسعه و آبادانی روستاها حرکت کند و امکانات را متوجه محیط‌های روستایی کند تا روستائیان به سمت شهرها مهاجرت نکنند.

نماینده مردم لرستان پیرامون بافت فرسوده گفت: متاسفانه بافت‌های فرسوده کشور در اختیار اقشار کم برخوردار جامعه هستند که توانایی مالی لازم برای بازسازی خانه‌های خود ندارند. این بافت‌ها اغلب دارای مشکلاتی نظیر خانه‌های فرسوده، شبکه فاضلاب غیر بهداشتی، کوچه و معابر تنگی هستند که امکان نوسازی را با مشکلاتی مواجه کرده است. در این خصوص دولت دوازدهم باید زمینه‌های مشارکت بنیاد مسکن، بخش خصوصی و شهرداری را با مردم جهت نوسازی بافت‌های فرسوده فراهم کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید براینکه پایه و اساس مسکن مهر منطقی و قابل تقدیر است، گفت: مسکن مهر ازجمله طرح‌های موفق بود که با هدف تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار نیازمند و کم برخوردار و همچنین تشویق جوانان برای ازدواج برنامه ریزی شده بود.

وی با اشاره به برخی از مشکلات مسکن مهر، گفت: سرعت بالا در فرایند ساخت و تحویل این واحدهای مسکونی مشکلاتی نظیر، مکان یابی اشتباه در برخی مناطق و فراهم نکردن زیرساخت‌ها را به وجود آورده است که دولت دوازدهم باید به آنها توجه و درصدد حل مشکلات آن برآید.

ملکشاهی راد با بیان اینکه پروژه مسکن مهر در دولت یازدهم دارای پیشرفت حداقلی بوده است، تصریح کرد: با توجه به قانون اساسی، دولت‌ها موظف به تامین مسکن مناسب برای مردم هستند.

عضو کمیسیون عمران مجلس  در پایان خاطر نشان کرد: در دولت یازدهم به دلیل اینکه وزیر راه و شهرسازی به صورت کامل با مسکن مهر مخالف است به این پروژه ملی توجه ویژه‌ای نشد و مدل جایگزین کارآمدی هم برای آن در نظر گرفته نشد، البته مسکن اجتماعی که فاقد برنامه و طرح توجیهی است را پیشنهاد دادند که تا کنون عملیاتی نشده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: