عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: حمایت از تولید داخلی با جلوگیری از واردات کالاهای مشابه امکان پذیر است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مقام معظم رهبری امسال با انتخاب شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال توجه به بخش اقتصاد را به مسئولان اجرایی گوشزد کردند.

به گزارش عیارآنلاین، رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و الزامات تحقق این شعار گفت:حدود یک دهه است که مقام معظم رهبری به طور مرتب و بسیار هوشمندانه با انتخاب شعارسال توجه به بخش اقتصاد را به مسئولان اجرایی و مردم گوشزد می کنند که امسال نیز با انتخاب شعار “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” این اقدام را انجام دادند.

نماینده مردم سبزوار،جوین وجغتای در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز دیگر کشورهای سلطه گر و ابرقدرت ها برای اعمال سلطه خود کمتر به دنبال استفاده از جنگ افزار هستند بلکه از طریق اقتصاد است که به اهداف خود می رسند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم استقلال و عزت خود را حفظ کنیم باید اقتصاد مستقلی داشته باشیم تا در تلاطم میان کشورها و گردبادهایی که نظام بین الملل برای کشور ایجاد می کنند؛ اقتصاد ما مورد هجمه قرار نگرفته ، مقاوم و متکی بر توان داخلی باشد.

اقتصادی که حاصل آن افزایش تولید اشتغال زا باشد، مقاومتی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب امسال مصداقی تر توجه مسئولان را به اقتصاد مقاومتی جلب کرده و در تعریف خود از این مفهوم تاکید کردند که هدف از اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که حاصل آن افزایش تولیدی باشد که منجر به اشتغال بیشتر شود از این رو، تولید و اشتغال را لذا برای اقتصاد مقاومتی الزام آور دانستند.

وی با بیان اینکه برای تحقق تولید و افزایش اشتغال اقدامات مقدماتی لازم است، تصریح کرد: یکی از این اقدامات توجه جدی و حمایت از تولید داخلی است که این حمایت با جلوگیری از واردات کالاهای مشابه، افزایش تعرفه واردات،جلوگیری از قاچاق کالا، کمک مالی به بخش تولید امکان پذیر خواهد بود.

وی تاکید کرد: دولت باید بتواند با اعطای تسهیلات به کارگاههای کوچک، بزرگ و متوسط و واحدهایی که در بخش مالی با مشکلاتی روبرو شده اند، کمک کند چراکه اگر بتوانیم بخش تولید را ارتقاء دهیم،افزایش تولید به دنبال خود اشتغال را به همراه خواهد داشت.

لزوم سرعت بخشیدن به قطار اقتصاد کشور برای ایجاد اشتغال

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس و دولت باید کمک کنند که امسال شاهد رونق اقتصادر در کشور باشیم که به نظر می رسد با توجه به زیر ساخت هایی که در دو، سه سال اخیر نسبتا فراهم شده است این امر محقق شود تا بتوان قطار اقتصاد ،تولید و صنعت که در گذشته به عمق دره سقوط کرده بود و در این دولت بازسازی شده و در ریل اصلی قرار گرفته است را به حرکت درآورده و به آن سرعت بیشتری دهیم تا موجب افزایش تولید و اشتغال زایی بیشتر شود./

منبع:مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: