۲۶ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
در سه ماهه نخست ۲۰۱۷

ایران دومین صادرکننده بزرگ نفت به کره جنوبی شد

واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس به رقمی بی سابقه رسیده و میزان واردات این کشور از ایران در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

به گزارش عیارآنلاین، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه مارس به رقمی بی سابقه رسیده و میزان واردات این کشور از ایران در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر شده است. این افزایش نشان دهنده تلاش های تهران برای افزایش صادرات خود پس از لغو تحریم ها در اوایل سال گذشته است.

بر اساس آمارهای اولیه گمرکی، ایران توانسته با افزایش صادرات خود، به دومین تامین کننده نفت کره پس ازعربستان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ تبدیل شود. آمارهای شرکت ملی نفت کره نشان می دهد که ایران در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ بعد از عربستان، عراق، کویت و قطر پنجمین تامین کننده نفت این کشور بود.

آمارهای رسمی شرکت ملی نفت کره ایران را در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷ به عنوان دومین تامین کننده بزرگ نفت سئول معرفی کرده است. آمارهای این شرکت در مورد ماه مارس و کل دوره سه ماهه نخست سال قرار است در طی یک هفته آینده منتشر شود.

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می دهد که این کشور در ماه مارس ۲٫۲۶ میلیون تن، معادل ۵۳۴ هزار و ۳۶۸ بشکه در روز نفت از ایران خریداری کرده که رشدی ۱۱۸٫۸ درصدی را نسبت به ۱٫۰۳ میلیون تن یک سال قبل نشان می دهد و یک رقم بی سابقه محسوب می شود. این رقم ۳۸٫۳ درصد بالاتر از ۱٫۶۳ میلیون تن وارد شده از ایران در ماه فوریه است

پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان و یکی از مشتریان عمده نفت تهران در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۷، ۵٫۶۸ میلیون تن، معادل ۴۶۳ هزار و ۲۳۴ بشکه در روز از ایران نفت خریده که ۹۲٫۴ درصد بالاتر از ۲٫۹۶ میلیون تن وارد شده در مدت مشابه سال گذشته بوده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: