قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR امضا شد/ تحویل ۴ فروند تا یک ماه آینده

در مراسمی با حضور مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ATR و قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی قرارداد نهایی خرید ۲۰ فروند هواپیمای ۷۰ نفره ATR امضا شد.

به گزارش عیارآنلاین، فرهاد پرورش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در این مراسم  با اشاره به اینکه قراردادی که امروز امضا شد برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR  هفتاده نفره ملخی  است، گفت:  این هواپیما توانایی پرواز ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر را در شرایط عادی دارد.

وی با بیان اینکه هواپیمای ATR در هر ساعت ۶۵۰ کیلوگرم سوخت مصرف می‌کند که رقم مناسبی است، افزود: براساس قرارداد ۲۰ فروند هواپیما تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی تحویل ایران می‌شود.

مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه براساس قرارداد قطعی ۲۰ فروند دیگر نیز به صورت اختیاری گنجانده شده که در صورت تفاهم تعداد هواپیماهای ATR به ۴۰ فروند افزایش می‌یابد، تصریح کرد: در حال حاض ۴ فروند از این هواپیماها آماده شده که تا یک ماه دیگر به تهران منتقل می‌شوند.

پرورش  همچنین تاکید کرد: براساس قرارداد قطعی امروز تا پایان سال جاری میلادی ۵ فروند هواپیمای دیگر و در مجموع ۹ هواپیمای دیگر تحویل ایران می‌شود.

وی یادآور شد: براساس قرارداد امضا شده با ATR‌ پیش‌بینی‌های لازم با نهادهای توانمند داخلی برای تولید قطعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هواپیماهای ATR در ایران مشارکت خواهد شد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: