۲۳ فرو ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۳
مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی:

۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه حرارتی جدید در سال ۹۶ وارد مدار می‌شود/ بهره‌برداری از ۱۴۰۰ مگاوات ظرفیت جدید تا پیک امسال

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی نیروگاه های حرارتی گفت: در سال جاری برنامه ریزی شده که حدود ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود.

به گزارش عیارآنلاین، “محسن طرزطلب” مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور با اشاره به برنامه ریزی‌های این شرکت برای سال جاری، اظهار داشت: در سال جاری برنامه‌ریزی شده که حدود ۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار شود که امیدواریم تا زمان پیک تابستان سال جاری حدود ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ مگاوات از این ظرفیت جدید وارد مدار شود.

وی با اشاره به لزوم بازسازی نیروگاه‌های قدیمی گفت: شرکت‌های تولید نیروی برق می‌توانند بر طبق قانون بخشی از منابع مالی خود را برای احداث نیروگاه‌های جدید به نوسازی و بهسازی نیروگاه‌های قدیمی اختصاص دهند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی نیروگاه‌های حرارتی با اشاره به مشکلات پیش رو برای تولید این میزان ظرفیت نیروگاهی جدید گفت: عمده مشکلات ما در زمینه تأمین مالی پروژه‌هاست که امیدواریم بتوانیم با مساعدت مدیران ارشد وزارت نیرو این مشکلات را رفع کرده و بتوان تا پایان سال بدون هیچ مشکلی نیروگاه‌های در دست احداث را تکمیل کرد.

وی تأکید کرد: انتظار ما از وزارت نیرو این است که از بخش تولید حمایت بیشتری کرده است، بلکه به این صورت ما نیز بتوانیم به روند رو به رشد تقاضای مصرف در بخش‌های مختلف پاسخ مناسب و به موقعی بدهیم.

منبع: ایلنا

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: