در گفتگو با عیارآنلاین عنوان شد:

جلوگیری از رشد صنعتی دستاورد معاهده زیست محیطی پاریس

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه با پذیرفتن معاهده پاریس ما ملزم به در اختیار قرار دادن اطلاعات واحدهای صنعتی هستیم، گفت: باتوجه به اینکه یکی از بندهای مهم این معاهده، به کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی می‎پردازد، این امکان وجود دارد که محدودیت‌هایی در روند صنعتی شدن کشور ایجاد شود.

علی وقف‌چی، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه انرژی عیارآنلاین، با اشاره به ایرادات اساسی موجود در معاهده زیست‌محیطی پاریس گفت: به دلیل ایرادات شورای نگهبان و بررسی‌های دقیق‌تر، لایحه مذکور به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع داده شد که در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و ایرادات اساسی به آن وارد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاظر مطالعات کارشناسی و دقیق را در دستور کار کمیسیون داریم، افزود: جلوگیری از حداقلی ترین آسیب‌ها و موانع در مسیر رشد و توسعه صنعتی کشور مد نظر مجلس و کارشناسان است.

وقف‌چی در خصوص تعهدات و محدودیت‌های که پذیرفتن این معاهده برای کشور به وجود خواهد آورد، خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه یکی از بندهای مهم معاهده زیست محیطی پاریس به کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی پرادخته است، این امکان وجود دارد که محدودیت‌هایی در روند صنعتی شدن کشور با پذیرفتن این معاهده ایجاد شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به محدویت های معاهده زیست محیطی پاریس برای کشور، گفت: با پذیرفتن معاهده زیست محیطی پاریس ما ملزم به در اختیار قرار دادن اطلاعات واحدهای صنعتی خود به دست‌اندرکاران این معاهده هستیم.

وی در خصوص رویکرد مجلس پیرامون این معاهده تصریح کرد: با توجه به ایرادات گرفته شده توسط شورای نگهبان این لایحه دوباره به کمیسیون کشاورزی مجلس ارجاع داده شد و کمیسیون کشاورزی تضارب آراء و خرد جمعی را در خصوص لایحه مذکور پیش گرفته است و از موافقان و مخالفان طرح دعوت به عمل آورده است تا نظرات کارشناسی خود را بدهند تا در صورت رسیدن به اجماع نظر واحد دوباره در صحن مجلس برای آن رای گیری شود.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: