۲۱ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲

تابش: ۳۰ درصد واحدهای مسکن روستایی در برنامه ششم توسعه ایمن‌سازی می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۳۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی در برنامه ششم توسعه باید ایمن شوند، گفت: اجرای طرح ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در سال ۱۵۰ هزار شغل ایجاد می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا تابش در مراسم سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام گفت: ساخت سالانه ۲۰۰ هزار و احد مسکن روستایی و ۱۵۰ هزار مسکن کم درآمد شهری در برنامه ششم توسعه گنجانده شده است که براساس آن دولت از این طرح پشتیبانی و حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵ میلیون واحد مسکن روستایی در سراسر کشور داریم که باید تعداد زیادی از آنها مقاوم‌سازی شوند، گفت: در برنامه ششم توسعه ۳۰ درصد واحدهای مسکن روستایی در برنامه ششم توسعه باید ایمن و مقاوم‌سازی شوند.

تابش افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز ۳۴۷ هزار واحد مسکن مهر را جزو تعهدات خود دانسته و اقدام به احداث آنها کرده است که تاکنون ۳۱۳ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده و برای ۳۴ هزار واحد مسکونی باقی مانده ۱۲ هزار واحد مسکونی از سوی متقاضیان انصراف داده شده است، ۸۴۰۰ واحد مسکونی نیز فاقد متقاضی است بنابراین تلاش ما این است که تا نیمه اول سال جاری مابقی واحدهای مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تکمیل و تحویل داده شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سال گذشته برای مسکن کم درآمدها توانسته است ۳۵۰۰ واحد مسکونی را احداث و تکمیل کند هرچند در تلاش هستیم تا امسال نیز این تعداد را افزایش داده و به ۴۵۰۰ واحد مسکونی برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در طول برنامه ششم توسعه باید برای ۱۸۰۰ روستای مرزی طرح هادی اجرا شود، گفت: تاکنون برای ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار واحد مسکونی سند صادر شده است.

تابش درخصوص مسکن اجتماعی نیز گفت: برای مسکن اجتماعی طبق مصوبه‌ای که دولت در سال گذشته به بنیاد مسکن که مجری طرح است ابلاغ کرده احداث صد هزار واحد مسکونی شروع خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: مداخله کردن در مسکن اجتماعی به معنی کمک کردن به مردم نیازمند است بنابراین بنیاد مسکن جدولی را تحت عنوان برنامه توزیع مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی تهیه کرده است.

به گفته وی تسهیلاتی که برای مسکن اجتماعی از سوی بانک مرکزی در نظر گرفته شده است ۲۴۰۰ میلیارد تومان است.

منبع:فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: