ممنوعیت هرگونه پیش‌ثبت‌نام مدارس غیر‌دولتی/ تعیین شهریه مدارس تا یک ماه آینده

رحمانی رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش تهران: هر گونه پیش‌ثبت‌نام مدارس غیر‌دولتی ممنوع بوده است. شهریه مدارس غیر‌دولتی برای سال آینده حداکثر تا یک ماه آینده اعلام می‌شود و اکنون در حال بررسی‌های لازم برای این امر هستیم. در قانون هیچ اشاره‌ای به برگزاری آزمون ورودی مدارس غیردولتی نشده، اما در موار‌دی به دلیل تقاضای زیاد دانش‌آموزان و محدودیت فضای آموزشی چنین اقداماتی انجام می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حمید رحمانی رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش تهران، در خصوص روند ثبت نام مدارس غیر‌دولتی برای سال تحصیلی آینده عنوان کرد: هر گونه پیش‌ثبت‌نام این مدارس ممنوع بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون با تعداد کمی از مدارس متخلف در این زمینه برخورد شده و به آن‌ها تذکر دادیم که البته این ممنوعیت پیش ثبت نام به تمامی مناطق پیش از این اعلام شده بود.
رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش تهران بیان کرد: شهریه مدارس غیر‌دولتی برای سال آینده حداکثر تا یک ماه آینده اعلام می‌شود و اکنون در حال بررسی‌های لازم برای این امر هستیم.
رحمانی افزود: با توجه به قانون مدارس و مراکز غیر‌دولتی که به تازگی تصویب شده و از بهمن ۹۵ ضمانت اجرایی پیدا کرده است، بخش عمده کارهای تعیین شهریه انجام شده و نرخ آن متعاقباً اعلام می‌شود که عوامل مختلفی در تعیین آن نقش دارند.
وی تصریح کرد: خانواده‌ها در صورت مشاهده هر گونه تخلف در مورد پیش ثبت نام در مدارس غیر‌دولتی می‌توانند با مراجعه حضوری یا تلفنی به مراکز ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش مناطق نسبت به اعلام تخلف اقدام کنند.
رییس اداره مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش تهران در خصوص برگزاری آزمون‌های ورودی در برخی مدارس غیر‌دولتی یادآور شد: در قانون هیچ اشاره‌ای به برگزاری آزمون ورودی نشده، اما در موار‌دی به دلیل تقاضای زیاد دانش‌آموزان و محدودیت فضای آموزشی چنین اقداماتی انجام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: