عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

حذف کارت سوخت مجوزی برای قاچاق سازمان‌یافته بنزین

بهرام‌نیا پیرامون بررسی حذف یا حفط کارت سوخت در مجلس گفت: جلوگیری از قاچاق سازمان یافته و کانتینری سوخت با توجه به وجود سامانه‌های هشدار ورودی و خروجی تعبیه شده در سامانه هوشمند سوخت یکی از فواید وجود و حفظ کارت سوخت است.

به گزارش عیارآنلاین، در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۵ یک فوریت طرح اصلاح ماده یک قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت با موافقت ۱۱۲ نفر از نمایندگان به تصویب مجلس رسید. با توجه به اینکه در صورت تصویب نهایی آن دولت ملزم به حذف کارت سوخت هوشمند خودرو می شود، سایت خبری تحلیلی عیارآنلاین در گفت‎وگویی کوتاه با حسن بهرام‌نیا عضو کمیسیون انرژی مجلس پیرامون اثرات حذف کارت سوخت و دلایل مطرح شده توسط دولت ترتیب داده است.

در ابتدا نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: جلوگیری از قاچاق سازمان یافته و کانتینری سوخت با توجه به وجود سامانه‌های هشدار ورودی و خروجی تعبیه شده در سامانه هوشمند سوخت یکی از فواید وجود و حفظ کارت سوخت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نرخ بنزین در کشورهای همجوار(ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان) نسبتا گران است، حذف کارت سوخت عملا به تشویق باندهای سازمان یافته برای انتقال سوخت به کشورهای همسایه منجر خواهد شد.

بهرام نیا پیرامون افزایش واردات بنزین به کشور گفت: افزایش ۶ برابری واردات بنزین در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۱ نشان دهنده تاثیر کارت سوخت بر میزان مصرف بنزین در کشور است.

عضو کمیسون انرژی مجلس در خصوص استدلال دولت برای حذف کارت سوخت افزود: دولت معتقد است سامانه هوشمند سوخت هیچ تاثیری در میزان مصرف و قاچاق سوخت ندارد بلکه فقط وقت مردم را می‌گیرد که این حرف کاملا اشتباه است.

وی در پایان پیرامون این سئوال که آیا حذف کارت سوخت در مجلس رای خواهد آورد گفت: با توجه به اینکه ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس طی بیانیه ایی درخواست حذف کارت سوخت را امضاء کرده‌اند، احتمالا حذف کارت سوخت به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: