معاون توسعه مدیریت معاونت علمی: نوآوری، مهم ترین اصل در تولید کالاهای دانش بنیان است

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از نوآوری به عنوان مهمترین اصل در تولید کالاهای دانش بنیان و عاملی موثر در ایجاد تقاضا برای محصولات تولید داخل یاد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر علیرضا دلیری روز شنبه درخصوص راهکارهای عملیاتی برای حمایت از تولید کالاهای ایران و ارتقای توان دانش بنیان اظهار داشت: در درجه نخست باید فرهنگ سازی صورت گیرد و ذهن مردم از تولید کالاهای سنتی به سمت تولید کالاهای جدید با دانش پیشرفته و دانش بنیان سوق داده شود.
وی خاطرنشان کرد: در دوران گذشته، کالاهای سنتی در دوره های طولانی تولید می شد و قابلیت ارتقا نداشت و مردم همواره آن را با کالاهای خارجی مقایسه می کردند ولی اکنون فضای تولید کالا، فضای دانش بنیان و تولید با فناوری های جدید است از همین رو، بستر رقابت پذیری با کالاهای خارجی را خواهد داشت.
دلیری تاکید کرد: بنابراین اگر فرهنگ سازی لازم صورت گیرد و مردم از کالاهای دانش بنیان حمایت کنند، شاهد توسعه یافتگی تولید این کالاها خواهیم بود و از سوی دیگر، تولید کنندگان دانش بنیان به صورت کیفی، پاسخگوی نیازهای مردم خواهند بود.
وی تصریح کرد: تولید کنندگان دانش بنیان باید به موضوع نوآوری در تولید و ارائه کالا و خدمات توجه جدی داشته باشند زیرا این اصل، موجب ارتقای کیفیت و به روز بودن محصولات تولیدی و در نتیجه، رقابت پذیری آنها در داخل و خارج خواهد شد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: