وزیر بهداشت: بیش از ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی در دولت یازدهم ساخته شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در دولت تدبیر و امید بیش از یک هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی ساخته شده، درحالی که پیش از آن ۲ هزار و ۳۴۷ تخت ساخته شده بود و ۱۴۷ مورد آن به هشت سال قبل از دولت یازدهم، مربوط است.

به گزارش عیارآنلاین،سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح همزمان شش طرح بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان های رشت، رضوانشهر و آستارا که با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس در آستارا انجام شد، بیان داشت: بیمارستان فوق تخصصی گوارش و کبد و بیمارستان ۱۰۸ تختخوابی پارس، ساختمان های معاونت غذا و دارو و رادیولوژی پورسینا در رشت، بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی آستارا و بیمارستان ۳۲ تختخوابی شهدای رضوانشهر به میمنت سال نو و ولادت امام محمدباقر (ع) با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
وی افزود: برای ساخت و تجهیز بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی شهید بهشتی آستارا ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و بیمارستان پارس در مرکز استان گیلان نیز با یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است.
وزیر بهداشت اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید بیش از هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی ساخته شده، درحالی که پیش از آن ۲هزار و ۳۴۷ تخت ساخته شده بود و ۱۴۷ مورد آن به هشت سال قبل از دولت یازدهم مربوط است.
قاضی زاده هاشمی بیان کرد: ممکن است مجموعه های درمانی جدید احتمالاً در ابتدای کار نواقصی داشته باشند که باید با پیگیری مسئولان امر، برطرف شود و کار اصلی در اینگونه مراکز را کارکنان پزشکی و درمانی در راستای شفای بیماران انجام می دهند.
وی ادامه داد: سی تی اسکن بیمارستان جدید آستارا پیگیری و تامین خواهد شد و دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نظر نیروی انسانی یکی از دانشگاه های محروم کشور است و امیدواریم در سال جاری، مجوز استخدام بیشتری اخذ شود و در این خصوص به تلاش نماینده آستارا نیز نیاز است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران به لحاظ مواهب طبیعی و نیروی انسانی، کشوری ثروتمند است اما به تناسب این داشته ها، بهره برداری خوبی از آنها نشده است.
وی افزود: آستارا به لحاظ آینده گردشگری و اقتصادی و تاکید رئیس جمهوری بر توسعه آن، به بیمارستان دیگری نیاز خواهد داشت و باید با پیگیری مسئولان، بخشی از ساختمان بیمارستان قدیم این شهرستان که ارزش ملکی زیادی دارد، به محدوده تجاری و ارزش افزوده تبدیل شود تا با درآمد آن، بیمارستان جدید و مدرنی برای آستارا و خدمات درمانی لازم برای بخش لوندویل ارائه شود.
وی اظهار کرد: از بخش خصوصی نیز برای احداث مراکز درمانی در مناطق مختلف ایران به خصوص در مناطق مرزی استقبال می کنیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: هرچند اولویت با خدمات رسانی در شهرستان آستاراست اما تلاش می شود با تامین اورژانس هوایی، موارد فوری و عمل های جراحی پیچیده به مراکز درمانی اردبیل و گیلان اعزام شود و بیماران ضربه مغزی به لحاظ طولانی بودن مسافت آستارا به رشت، تا قبل از تامین پوشش اورژانس هوایی باید به اردبیل اعزام شوند.
در ادامه آئین بهره برداری متمرکز از شش مرکز درمانی و بهداشتی استان گیلان در بیمارستان شهید بهشتی آستارا ، ولی داداشی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت خدمات ویژه ای برای آستارا ارائه کرده اما کمبود ۱۴۰ نیروی انسانی بیمارستان شهید بهشتی و نبود سی تی اسکن از مشکلات این شهرستان است و از آنجائی که یک چهارم مردم آستارا در بخش لوندویل ساکن هستند، مرکز درمانی شبانه روزی آن که به علت کمبود پزشک تعطیل شده، باید احیاء و فعال شود.
فرماندار آستارا نیز گفت: اقدام های ارزشمندی را از سوی دولت در حوزه های مختلف در کشور و آستارا شاهد هستیم و نام بردن مکرر رئیس جمهوری از آستارا در لحظه ورود به گیلان، بیانگر اهمیت این شهرستان از منظر اقتصادی، گردشگری و جغرافیایی است و ایجاد گردشگر درمانی مطالبه جدی مردم این منطقه است و در اقتصاد و درآمد مردم موثر خواهد بود.
یونس رنجکش افزود: فهرستی از دیگر نیازهای آستارا تهیه و تنظیم شده و امیدواریم در این سفر پربرکت رئیس جمهوری، دستور تامین آنها برای رفع مشکلات مردم آستارا صادر شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: