۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
عضو کمیسیون بهداشت مجلس؛

پزشک خانواده کامل کننده طرح تحول سلامت است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این مطلب که طرح پزشک خانواده کامل کننده طرح تحول سلامت است، گفت: در سال جدید وزارت بهداشت باید با جدیت اجرای سیستم ارجاع را پیگیری کند.

به گزارش عیارآنلاین، همایون هاشمی درباره اجرای طرح تحول سلامت، افزود: طرح تحول سلامت جراحی بزرگی در حوزه بهداشت و درمان بود که نقاط قوت و ضعف بسیاری را در خود جای داد.

وی ادامه داد: یکی از نقاط ضعف وزارت بهداشت آن بود که نتوانست سیستم ارجاع را که پاشنه آشیل طرح تحول سلامت بود اجرایی کند.

هاشمی با بیان اینکه بسیاری از هزینه‌ها در حوزه سلامت به جهت عدم اجرای پزشک خانواده است، افزود: با توجه به اینکه نظام ارجاع در استان‌های فارس و مازندران اجرایی شد می‌توان این اقدام را نوعی ریل گذاری برای اجرای کامل آن در سراسر کشور به شمار آورد اما بدون شک لازم است قبل از اجرای سراسری نقاط ضعف آن برطرف شود.

وی یادآور شد: با اجرای نظام ارجاع بسیاری از هزینه‌های بالا دست و پایین دست رفع می‌شود که در نهایت سود و منفعت این طرح به نفع افراد جامعه به ویژه بیماران خواهد بود لذا در سال جدید وزارت بهداشت باید با جدیت اجرای این طرح را پیگیری کند.

هاشمی تأکید کرد: کشورهایی که قبل از ما طرح نظام ارجاع را اجرایی کردند بر این باورند که با الکترونیکی کردن خدمات حوزه سلامت به ویژه در بخش بیمه و اصلاح نظام بیمه گری و استقرار بیمه فراگیر می‌توان به پیشرفت حوزه سلامت کمک کرد تا هم خدمت کننده و هم خدمت گیرنده از آن رضایت داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: اجرای طرح پزشک خانواده کامل کننده طرح تحول سلامت است که منجر به مدیریت درست و دقیق منابع در حوزه سلامت خواهد شد.

منبع: مهر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: