غراوی در گفتگو با عیارآنلاین:

مسکن مهر طرح قابل قبولی که باید تکمیل شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی با اشاره به اینکه اصل و ذات مسکن مهر بسیار خوب و قابل تقدیر است، گفت: تهیه مسکن ارزان قیمت، تسهیل ازدواج، رونق اقتصادی و کمک به محرومین از نقاط قوت و مکان‎یابی اشتباه برخی پروژه‌ها، عدم توجه به فرهنگ‌ها و فراهم نبودن زیرساخت‌ها از نقاط ضعف این طرح هستند.

شهرام کوسه غراوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شواری اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون مسکن مهر گفت: مسکن مهر یکی از طرح‌های قابل قبول دولت قبل بود که با هدف کمک به اقشار کم برخوردار جامعه برای تهیه مسکن ارزان قیمت برنامه‌ریزی شده بود.

وی ادامه داد: اصل و ذات این پروژه ملی خوب و قابل تقدیر است. اما در فرایند اجراء مسائل و مشکلاتی وجود داشت که باعث کند شدن روند رو به جلو این طرح ملی شد.

غراوی در خصوص نقاط قوت و ضعف این طرح گفت: تهیه مسکن ارزان قیمت، تسهیل ازدواج، رونق اقتصادی و کمک به محرومین از نقاط قوت و مکان یابی اشتباه برخی پروژه‌ها، عدم توجه به فرهنگ‌های مختلف و فراهم نبودن زیرساخت‌های رفاهی از نقاط ضعف این طرح هستند.

نماینده مردم گلستان در خصوص روند کند پیشرفت مسکن مهر در دولت یازدهم افزود: در ۴سال گذشته پیشرفت مسکن مهر کند بوده است و دولت در پی جایگزینی مسکن اجتماعی به جای مسکن مهر است. امیدواریم مسکن اجتماعی بتواند ایرادات طرح قبلی را مرتفع کند و مردم بتوانند از خانه‌هایشان استفاده کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان تصریح کرد: دولت باید هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل پروژه‌های مسکن مهر اقدام کند و تمام امکانات زیرساختی آن را هم فراهم نماید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: