۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱
عضو سندیکای صنعت برق خبر داد

تاسیس کارخانه جدید تولید تجهیزات برق در ایران با مشارکت زیمنس آلمان

عضو سندیکای صنعت برق از تأسیس کارخانه جدید تولید ترانسفورماتور در ایران با مشارکت زیمنس آلمان خبر داد و گفت: در دو ماه آینده قرارداد نهایی درخصوص تاسیس کارخانه مشترک با بروزترین تولیدات دنیا در پرند امضا خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین، ارسلان فتحی پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سفری که به کشور آلمان داشتیم قراردادی منعقد شد که بر اساس آن مقرر شد برخی تجهیزات صنعت برق از جمله ترانسفورماتور تحت لیسانس این شرکت در ایران تولید شده و روانه بازارهای داخلی و صادراتی شود.

وی افزود: در دو ماه آینده قرارداد نهایی درخصوص تاسیس کارخانه مشترک با بروزترین تولیدات دنیا در پرند امضا خواهد شد و عملیاتی شدن این مشارکت در سال آینده باعث جهش تولیدات و عرضه تجهیزات جدید تولیدی، در ایران و منطقه خواهد شد.

این عضو سندیکای صنعت برق با بیان اینکه “در حال حاضر ایران اصلی ترین تولید کننده و صادرکننده ترانسفورماتور در سطح خاورمیانه است”، اذعان داشت: کاهش زمان تولید و قیمت تمام شده محصولات و همچنین توسعه بازارهای صادراتی از مهمترین اهداف ساخت تجهیزات پیشرفته صنعت برق با استفاده از دانش فنی و تکنولوژی‌های پیشرفته روز جهان است.

مدیرعامل ایران ترانسفو از این شرکت به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در ساخت ترانسفورماتور نام برد و گفت: این گروه با دارا بودن ۱۶ شرکت تابعه و اشتغال زایی ۵ هزار نفر بصورت مستقیم و ۲۰ هزار نفر بصورت غیر مستقیم، نقش انکارناشدنی در صنعت برق و اقتصاد کشور دارد.

قتحی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی در جهت پیاده سازی طرح‌های تحول کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با سه هدف اصلی در بهبود نقدینگی،توسعه فروش محصول و افزایش صادرات میتواند تولیدکنندگان تجهیزات صنعت برق را به قله‌های رفیع در این عرصه برساند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: