۱۵ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۶
معاون شرکت توانیر تاکید کرد

ضرورت تامین منافع شرکت های داخلی همزمان با تامین فاینانس و فناوری خارجی

معاون شرکت توانیر اعلام کرد: باید با طرف های خارجی برای تامین فاینانس به یک الگوی توافقی برسیم که در آن افزون بر تامین فاینانس و فناوری، منافع بخش خصوصی و شرکت های داخلی نیز تامین شود.

به گزارش عیارآنلاین، «محمود حقی فام» امروز (شنبه) در کنفرانس ملی «اقتصاد مقاومتی و برجام» افزود: صنعت برق به ورود فناوری های جدید نیاز دارد که در صورت تحقق نیافتن، بهره وری صنعت برق کاهش می یابد.
وی اضافه کرد: در صنعت برق به سرمایه گذاری فراوانی نیاز است اما متاسفانه در جذب این سرمایه دچار عقب ماندگی هستیم.
حقی فام تاکید کرد باید به قطب شبکه برق منطقه تبدیل شویم و برای تحقق اهداف، به تامین فاینانس های (منابع مالی) قابل اطمینان نیاز داریم.
وی درباره گشایش های برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) گفت: برای دیسپچینگ ملی به نرم افزارهای کنترل شبکه نیاز داریم. زمان تحریم، شرکت های معتبر به ایران خدمات نمی دادند و فقط طرف های چینی همکاری می کردند که تجربه پایینی داشتند اما پس از برجام، فرصت تعامل با شرکت های معتبر در این بخش فراهم شد.
وی ادامه داد: برای تعامل خارجی و تامین فاینانس فضای مناسبی فراهم شده است اما باید تضمین های کافی برای استفاده از فاینانس فراهم شود.
به گزارش ایرنا، همایش اقتصاد مقاومتی و برجام دهم اسفندماه آغاز شد و تا هجدهم اسفندماه به بررسی دستاوردهای برجام در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی شامل صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، نفت، نیرو، انرژی هسته ای، بهداشت، راه و شهرسازی، علم و فناوری و پولی- بانکی می پردازد.
هر روز مسوولان دستگاه ها و وزارتخانه های مرتبط با حضور در این همایش به ارایه گزارش تفصیلی از دستاوردهای برجام و اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در نهادهای متبوع خود می پردازند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: