بر اساس تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار،

قیمت پرتقال وارداتی به ۳۹۰۰ تومان افزایش یافت

بر اساس تصمیم شب گذشته ستاد تنظیم بازار، قیمت پرتقال وارداتی تنظیم بازار شب عید به سه‌هزار و ۹۰۰ تومان برای کل کشور افزایش یافت.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور امروز در نشست خبری که در محل میدان میوه و تره‌بار سردار جنگل برگزار شد، با اعلام خبر افزایش قیمت پرتقال وارداتی تنظیم بازار شب عید گفت: برای تأمین میوه مورد نیاز روزهای پایانی سال و ایام نوروز، بیش از ۸۰ هزار تن سیب و پرتقال ذخیره و آماده عرضه شده است.

حسین صفایی افزود: با توجه به سرمازدگی باغ‌های شمال، امسال توزیع میوه با هدف تنظیم بازار از ۲۰ اسفندماه آغاز شد.

وی با تأکید بر افزایش تعداد غرفه‌ها و مراکز توزیع میوه شب عید بیان کرد: امسال مراکز و غرفه‌های عرضه‌کننده میوه‌های دولتی به چهارهزار و ۱۰۰ مورد در کل کشور افزایش یافته است.

صفایی قیمت سیب درجه یک عرضه‌شده برای تنظیم بازار شب عید را سه‌هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال وارداتی را سه‌هزار و ۹۰۰ تومان، تامسون داخلی را یک‌هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت پرتقال والنسیای جنوب را تابع قیمت بازار عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه قیمت سه‌هزار و ۹۰۰ تومان برای پرتقال وارداتی در کل کشور ثابت است، ادامه داد: در قیمت سایر میوه‌ها، هر استان فراخور شرایط خود مجاز به کاهش قیمت تا ۱۵ درصد زیر قیمت‌های اعلام‌شده است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از حضور اصناف در تنظیم بازار شب عید خبر داد و عنوان کرد: امسال اصناف به کمک سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری آمده‌اند تا تنظیم بازار به شکل مناسبی انجام شود.

صفایی درباره نظارت بر تخلفات احتمالی در عرضه میوه‌های تنظیم بازار یادآور شد: نظارت بر عرضه میوه‌ها توسط سازمان نظارت و بازرسی، سازمان تعزیرات و همچنین اکیپ‌هایی که اصناف تشکیل دادند، به‌صورت مرتب و دوره‌ای انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع میوه تنظیم بازار شب عید تا پایان اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت، تأکید کرد: با توجه به شرایط خاصی که برای باغ‌های شمال پیش آمد، با وجود واردات، امکان مواجهه با کمبود پرتقال نیز وجود دارد؛ به همین دلیل، از شهروندان می‌خواهیم که در روزهای پایانی سال و ایام عید تا پایان شهریورماه سال ۹۶ کمتر پرتقال مصرف کنند.

منبع: ایانا

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: