مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی عنوان کرد؛ تعطیلی ۲۰ درصد بنگاه‌ها در شهرک‌های صنعتی کشور

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور گفت: ۲۰ درصد بنگاه‌ها در شهرک‌های صنعتی کشور تعطیل هستند.

به گزارش عیارآنلاین، علی یزدانی عصر امروز در جریان بازدید از شهرک صنعتی میاندوآب در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ۹۵۷ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور وجود دارد که ۳۴ مورد از این شهرک‌های صنعتی در آذربایجان غربی واقع هستند.

وی افزود: سیاست دولت و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی حمایت از تولید و سرمایه‌گذار درراستای ایجاد اشتغال، کنترل تورم و ایجاد رونق در کشور است و رسالت ما نیز فراهم کردن زیرساخت برای این امر است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: ۲۰ درصد از بنگاه‌ها در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور تعطیل هستند و آماری که بر مبنای برق صنعتی کشور در سال جاری ارائه شده حاکی از حرکت در مسیر رشد و توسعه بنگاه‌های جدید است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های حمایتی که برای سال آینده پیش‌بینی کرده‌ایم، عدم افزایش قیمت در بیش از ۶۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی بوده و در بقیه شهرک‌ها نیز به میزان نرخ تورم که ۱۰ درصد است افزایش قیمت داریم.

یزدانی از اعطای اختیارات به هیأت مدیره‌ شهرک‌های استانی برای سرمایه‌گذاری در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری با شرایط سهل‌تر از سیستم بانکی را فراهم کرده‌ایم تا امکان صدور ضمانت‌نامه برای بنگاه‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به اشتغال ۸۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در داخل شهرک‌های صنعتی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد مجتمع‌های رفاهی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی خبر داد و افزود: امیدواریم این موضوع در جهت ایجاد انگیزه بیشتر و بهره‌وری در سال آینده عملیاتی شود.

منبع:فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: