در گفتگو با عیارآنلاین عنوان شد:

غفلت از واگن‌سازان داخلی به بهانه جذب منابع مالی

کریمی در خصوص قرارداد با شرکت روسی برای تولید واگن گفت: باید این رویکرد در کشور نهادینه شود که محصولات مورد نیاز داخل را تولیدکنندگان داخلی تولید کنند تا ضمن حمایت از تولید ملی شرایط را برای ایجاد اشتغال فراهم شود.

علی‌اکبر کریمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عیارآنلاین، پیرامون قرارداد با شرکت یونایتدواگن روسیه برای ساخت واگن در کشور گفت: با پیگیری‌هایی که در چند ماه گذشته صورت گرفت، مسئولان کشور مجاب شدند که در این قرارداد، شرکت‌های داخلی هم مشارکت کنند و در تولید واگن برای کشور با طرف روسی سهیم باشند.

وی در خصوص دلایل تمایل مسئولان به استفاده از شرکت‌های خارجی برای ساخت واگن گفت: مهمترین مشکل شرکت‌های سازنده واگن در داخل کشور، کمبود سفارش و تأمین مالی آنها است. این در حالی است که خرید از شرکت‌های خارجی همراه با تأمین مالی و فاینانس است؛ اما در همه جای دنیا این رویه وجود دارد که در عین استفاده از فاینانس خارجی، به تولید داخلی توجه و از آن حمایت شود.

نماینده مردم اراک در مجلس پیرامون ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های واگن‌سازی داخلی افزود: امکان تولید واگن باری و مسافری به طور کامل در کشور وجود دارد؛ برای مثال واگن پارس اراک توانایی تولید سالانه ۱۰۰۰ واگن باری را دارد.

کریمی در پایان تصریح کرد: باید این رویکرد در کشور نهادینه شود که محصولات مورد نیاز داخل را تولیدکنندگان داخلی تولید کنند تا ضمن حمایت از تولید ملی، شرایط برای ایجاد اشتغال فراهم شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: